Łukasz Szewczyk07.06.2017 (16:16)brak komentarzy

Szczecin wprowadza mobilną kartę miejską

Miasto Szczecin wprowadza nową usługę dla mieszkańców i turystów - pierwszą w Polsce Mobilna Karta Miejska.
Szczecin wprowadza mobilną kartę miejską
Mieszkańcy Szczecina mogą już pobierać ze sklepu Google Play aplikację Go Pay, dzięki której skorzystają z Mobilnej Karty Miejskiej. To narzędzie, dzięki któremu użytkownicy już teraz mogą skorzystać z pełnej oferty biletowej miasta, mogą też liczyć na przesyłane za jej pośrednictwem powiadomienia dotyczące taryfy czy utrudnień w ruchu.
Na razie Mobilna Karta Miejska jest wyłącznie narzędziem sprzedaży biletów komunikacji miejskiej, ale docelowo jej atutem będzie skupienie w jednym miejscu wszystkich instytucji miejskich.

W fazie wdrażania jest m.in. bilet wjazdu na Cmentarz Centralny, wstępu na Arkonkę (zarówno zimą jak i latem), bilety kolejowe, informacje i aktualności z miasta, Strefa Płatnego Parkowania, Rower Miejski, Miejska Biblioteka Publiczna, bilety do teatru, muzeum itp. W drugiej połowie roku ma być przygotowany przewodnik dla turystów. Aplikacja poza sprzedażą wejściówek ma także informować m.in. o aktualnie wolnych miejscach np. na basenie.

Obecnie szczecińska Mobilna Karta Miejsca dostępna jest dla użytkowników mobilnego systemu Android do pobrania w Google Play. W lipcu aplikacja ma być dostępna także dla korzystających z telefonów z systemami iOS i Windows Phone.
UM Szczecin