Łukasz Szewczyk13.06.2017 (15:31)11 komentarzy

Wszechobecne LTE. Milion nowych abonentów internetu mobilnego dziennie

Do 2022 liczba nowych abonentów usług mobilnej sieci szerokopasmowej wzrośnie o 2,6 mld, czyli średnio ponad milion dziennie - wynika z nowej edycji Ericsson Mobility Report. W roku 2018 dominującą technologią będzie LTE (znana również jako 4G), co czyni ją najszybciej rozwijającą się technologią mobilną w historii
Sieć T-Mobile
W ciągu najbliższych sześciu lat do mobilnych sieci szerokopasmowych zostanie podłączonych blisko 2,6 miliarda nowych abonentów - wystarczy, by wypełnić europejski stadion piłkarski (o pojemności 50 000) 20 razy dziennie. Tyle samo osób udało się na Times Square w Nowym Jorku by przywitać nowy rok 2017.
Najnowsze statystyki dotyczące wzrostu liczby abonentów i ruchu danych w sieciach telefonii komórkowej zostały przedstawione w czerwcowym wydaniu Ericsson Mobility Report. Pokazują one najwyższy od 2013 roku, rok do roku, globalny wzrost przesyłu danych komórkowych, na czele którego stoi ogromny wzrost w Indiach, podkreślają również podstawową potrzebę przesyłania danych w sieciach komórkowych.

Korzystanie ze smartfonów i łatwy dostęp do mobilnych usług internetowych odpowiadają za znaczną część ruchu. Ericsson analizuje "przesył danych komórkowych przy użyciu smartfonów" w ramach "mobilnego przesyłu danych", aby lepiej zilustrować tę tendencję. Do końca 2022 r. Łączna ilość przesyłanych danych przy użyciu smartfonów wzrośnie dziewięciokrotnie, osiągając poziom 66 eksabajtów miesięcznie.

- W oparciu o pomiary dokonane w setkach sieci komórkowych, dane zawarte w opracowaniu Ericsson Mobility Report ilustrują prawdziwie imponujący wzrost w branży. Liczba abonamentów 4G rośnie szybciej niż kiedykolwiek, usługa Voice over LTE notuje coraz szybszy wzrost, a wolumen ruchu osiągnął poziomy, których nie widzieliśmy od 2013r. Jestem szczególnie podekscytowany widząc, że branża intensyfikuje działania, mające na celu przyspieszenie ewolucji sieci, w tym m.in. zatwierdzenie niestandardowego radia 5G New Radio (NR), które umożliwi wczesne wdrożenia technologii 5G. Według naszej prognozy spodziewamy się, że do roku 2022 doprowadzi to do ponad pół miliarda abonamentów 5G oraz pokrycia zasięgiem 15 procent populacji - komentuje Niklas Heuveldop, Chief Strategy Officer and Head of Technology and Emerging Business wEricsson

LTE staje się najbardziej wszechobecną technologią w historii
W 2018 r. LTE (4G) prześcignie GSM i stanie się największą technologią dostępową pod względem liczby abonentów. Szybkość z jaką technologia ta została wdrożona i przyjęta, jest bezprecedensowa. W ciągu zaledwie pięciu lat technologia LTE objęła swym zasięgiem 2,5 miliarda osób. Dla porównania, technologiom WCDMA/HSPA oraz 3G zajęło to osiem lat. Tylko w pierwszym kwartale bieżącego roku dodano 250 milionów nowych subskrypcji LTE.

Chociaż wzrost LTE napędzany jest popytem użytkowników na lepsze wrażenia i szybsze sieci, rozwój 5G również będzie wynikał z zapotrzebowania na większe możliwości komórkowego internetu szerokopasmowego, a także rozwiązania przemysłowe w zakresie wydajności i automatyzacji. 5G będzie jedną siecią, która będzie wspierać pełną różnorodność przypadków użycia. Oczekuje się, że do 2022 r. aktywowanych zostanie ponad pół miliarda abonamentów 5G, nie licząc tych dotyczących IoT. Oczekuje się, że zasięg 5G obejmie wtedy około 15 procent światowej populacji.
Ericsson

Komentarze (1 - 10 z 11)

LTE - dobre na wyjazd, okazjonalnie, do telefonu jak czekasz na autobus. Prawdziwe łącze to tylko światłowód.
 8  
Zgadzam sie, Kiedyś mówili że 4G będzie alternatywą dla kabla i Jest ale dla miedzianego :)
 13  
media 2 piszą lepsze bajki niż bracia Grimm
 2  
To wszystko prawda. Światłowód lepszy, ale jak ktoś mieszka na wsi i nie ma szans na taki internet to LTE jest jedynym rozwiązaniem. Orange lekceważy rozwój neostrady poza miastami i namawia na LTE, bo oczywiście tak łatwiej...
 3  
Jeszcze żeby pakiety były wyższe, a ich ceny niższe. Obecnie konieczne jest oszczędzanie transferu, by przez resztę miesiąca nie surfować na lejku.
 4  
Mieszkam na wsi miałem po kablu miedzianym Netia na łaczu BSA i maksymalnie tylko 20M mogłem po Lte z Polsatu szkoda gadać nawet 1Mb/s nei miałem mam Oramge i jestem zadowolony super rozwiązanie śmiga pięknie
 0  
PLAY INTERNET LTE Tylko Miastach, PLUS LTE 99% ok
 1  
Dokładnie, Plus wymiata z netem mobilnym. Oni mogą spokojnie powiedzieć, że zasięg jest po ich stronie. Ale to kwestia tego, że sieć odpowiednio wcześnie zaczęli budować. A teraz są tego efekty.
 0  
Ja mam aero2 na zasięgu plusa i jestem zadowolony jeśli chodzi o prędkość neta
 0  
Mówisz o płatnych?
 0