Łukasz Szewczyk30.06.2017 (16:58)6 komentarzy

Polacy kupują coraz więcej smartfonów. Królują Android i Samsung

W pierwszym kwartale 2017 roku sprzedano w Polsce ponad 2 mln smartfonów, co oznacza wzrost o 10% w porównaniu z rokiem ubiegłym - wynika z danych firmy analitycznej IDC Polska.
smartfon
Większość sprzedanych smartfonów sprzedanych stanowiły urządzenia z Androidem (89% rynku). Drugie miejsce zajął iOS firmy Apple (blisko 11% urządzeń sprzedanych w tym okresie). Udział pozostałych systemów operacyjnych był symboliczny.
- W pierwszym kwartale bieżącego roku Microsoft zakończył dostawy smartfonów Lumia, stąd na rynku pozostały tylko dwa systemy - Android i iOS - zwraca uwagę Marek Kujda z IDC. -W efekcie Android zwiększył swój udział w rynku o 6 punktów procentowych w porównaniu do pierwszego kwartału 2016 - dodaje.

Pomimo różnych zmian - liderzy pozostali ci sami, i nadal numerem jeden pod względem sprzedaży telefonów zarówno w ujęciu ilościowym jak i wartościowym był Samsung, z udziałem około 30%. Natomiast numerem 2 w ujęciu ilościowym był Huawei, a w ujęciu wartościowym Apple. Udział polskich marek smartfonów w pierwszym kwartale 2017 wyniósł ok. 3% w ujęciu ilościowym.

- Mimo wprowadzenia na rynek nowych modeli flagowych urządzeń, zdecydowaną większość sprzedaży - blisko 60% - stanowiły modele tańsze kosztujące między 350 a 850 złotych. Stale rośnie też sprzedaż urządzeń o przekątnej ekranu między 5 a 6 cali. W pierwszym kwartale 2017 roku stanowiły one 80% wszystkich smartfonów, podczas gdy rok wcześniej jedynie 60% - dodaje - dodaje Marek Kujda.

IDC prognozuje, że w 2017 roku sprzedaż smartfonów wyniesie około 8,5 miliona sztuk, a urządzenia z technologią LTE będą stanowiły 90% smartfonów sprzedanych w bieżącym roku.
IDC Polska

Komentarze (1 - 6 z 6)

wolę Huawei od Samsunga
 1  
wolę Samsunga od Huawei
 2  
Wolę wszystkie inne,byle nie Samsunga!
 7  
Mondry tytuł sugerujący, że na rynku są smartfony firmy Android i Samsung! Swoją drogą to przedpiscy chyba nigdy w rękach Xiaomi nie mieli.
 4  
Szczerze mówiąc miałem Samsunga Galaxy S2 i S5.
I ogólnie mówiąc już nigdy więcej tego przereklamowanego dziadostwa od Samsunga nie kupię.
 4  
Kupilem TV SMART TV w 2012 - m.in. dlatego ze byly tam aplikacje jak youtube vimeo i byla aplikacja 3d umozliwiajaca fragmenty koncertow i filmy w 3d - oczywiscie do tego musialem zakupic okulary do tego mojego modelu za 140 zl. teraz nie ma ani tej plikacji 3d samsunga i nie ma youtube (zostala usunieta 30 czerwca 2017) a vimeo odinstalowano z mojego tv ponad rok temu. samsung dziala na zasadzie chwycili klienta, co kupil ich tv a teraz maja go gdzies. i nie daja nowego oprogramowania ani nie dodaja noweych aplikacji - chocby tych co juz pisalem.
Arkadiusz Pieńkowski 2.07.2017 (13:15:10)
 4