Łukasz Szewczyk02.08.2017 (12:55)brak komentarzy

Mocny smartfon TP-Link Neffos X1 Max wkracza na rynek

Na polskim rynku debiutuje smartfon TP-Link z serii Neffos X. Jak zapewnia producent, cena urządzenia nie przekracza tysiąca złotych.
TP-Link Neffos X1 Max
TP-Link Neffos X1 Max
Obudowa TP-Link Neffos X1 Max została wykonana z matowego metalu, poddanego technologii obróbki w celu zakrzywienia i odchudzenia krawędzi. Górna i dolna część obudowy wykonane zostały z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Krawędź, na której znalazł się między innymi przełącznik wyciszania dźwięku ma zaledwie 2,75mm a skosy 0,6mm. Z tyłu obudowy znajdziemy również czytnik linii papilarnych.
TP-Link Neffos X1 Max
TP-Link Neffos X1 Max
TP-Link Neffos X1 Max ma wąską ramkę wokół ekranu, pod którą zostały umieszczone przyciski. Oznacza to, że aż 76% panelu telefonu zajmuje wyświetlacz, co przekłada się na dużą powierzchnię. 5,5-calowy ekran FHD IPS pokryty jest szkłem 2.5D Corning Gorilla Glass, a technologia TDDI poprawia czułość dotykową i zwiększa precyzję. Kolory na wyświetlaczu są intensywne, a jego jasność pozwala na komfortowe używanie w słoneczne dni.

Smartfony TP-Link Neffos z serii X mają tylny aparat 13MP z sensorem Sony, matrycą BSI (backside illumination), soczewką 5P i funkcją PDAF (phase-detection auto-focus) o szybkości 0,2 s. Przesłona f/2.0 umożliwia robienie ostrych zdjęć przy słabym oświetleniu. Posiadają tryb wspomagający robienie zdjęć w nocy, a także HDR, samowyzwalacz i funkcję zdjęć panoramicznych. Telefony są także wyposażone w aparat przedni to wykonywania "selfie" 5MP oraz tryb upiększania działający już w trakcie robienia zdjęć.

TP-Link Neffos X1 Max
TP-Link Neffos X1 Max
Model X1 Max został wyposażony w technologię szybkiego ładowania. Dzięki niej wystarczy tylko 30 minut aby naładować baterię o pojemności 3000mAh do 50%. Wspomniany wcześniej czytnik linii papilarnych pozwala odblokować telefon w zaledwie 0,2 sekundy. Za jego pomocą możesz również zabezpieczać poszczególne aplikacje np. bankowe czy social media, dostęp do zdjęć itp. Kolejnym praktycznym i wygodnym zastosowaniem czytnika jest używanie go do robienia selfie.

Za pracę i wydajność smartfona odpowiada ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P10, wspomagany do 4GB pamięci RAM oraz do 64GB wewnętrznej pamięci z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD do 128GB.

Telefony TP-Link Neffos X1 Max działają w oparciu o system Android 7.0 Nougat.

Smartfony są już dostępne w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych: szarej oraz złotej. Objęte są 24-miesięczną gwarancją door-to-door producenta.