Łukasz Szewczyk16.08.2017 (18:50)2 komentarze

Samsung zaprezentował przenośny dysk SSD T5. Mniejszy niż wizytówka

Samsung wprowadza na rynek Portable SSD T5 - przenośny dysk półprzewodnikowy (PSSD), który wyznacza nowy standard wydajności wśród pamięci zewnętrznych. Dysk T5 ma kompaktową obudowę i wykonany jest w najnowszej technologii 64 - warstwowej V‑NAND.
Samsung Portable SSD T5
Samsung Portable SSD T5
Nowy przenośny dysk SSD Samsung T5 osiąga prędkość do 540 MB/s. Napęd zaprojektowano specjalnie dla profesjonalistów, twórców oraz konsumentów, mających do czynienia z dużymi ilościami danych, zapewniając im szybki dostęp do wszystkich plików. Dysk jest ponadto mniejszy niż wizytówka (74 x 57,3 x 10,5 mm), niewiarygodnie lekki (waży zaledwie 51 gramów) i wygodnie mieści się w dłoni. Aluminiowa obudowa dostępna jest w dwóch wariantach metalowego wykończenia: Deep Black (modele 1 TB i 2 TB) oraz Alluring Blue (modele 250 GB i 500 GB).
Dysk wytrzymuje przypadkowy upadek z wysokości nawet 2 metrów, co zostało potwierdzone w badaniach laboratoryjnych. Oprogramowanie Samsung Portable SSD dla komputerów PC i Mac, oparte na sprzętowym szyfrowaniu danych w formacie AES 256-bit, ułatwia konfigurowanie ustawień zabezpieczeń oraz uzyskiwanie aktualizacji oprogramowania firmware i software. Dostępna jest również aplikacja mobilna na smartfony i tablety z systemem Android. Ponadto T5 zawiera dwa kable połączeniowe - USB-C na C i USB-C na A - w celu zwiększenia zgodności z różnymi urządzeniami.

Dysk T5 ma trzyletnią gwarancję i będzie dostępny na całym świecie 15 sierpnia w proponowanej przez producenta cenie detalicznej od 649 zł za model o pojemności 250 GB.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Nie lubię nośników na których nie widać zapisu. Padnie taki dysk i należy zapomnieć o odzyskaniu danych w przeciwieństwie do tradycyjnych dysków magnetycznych z których zawsze coś się da odzyskać.
 4  
Z dysków flashowych SSD dużo trudniej skaskowac i nadpisac dane za czym idzie łatwiej odzyskać.
 0