Łukasz Szewczyk18.08.2017 (7:37)brak komentarzy

TP-Link Neffos X1 Lite wkracza do Polski

Do smartfonów TP-Link Neffos z serii X dołącza kolejny model - X1 Lite. Nie zabrakło w nim technologii, które są z reguły domeną droższych modeli jak zabezpieczenie czytnikiem linii papilarnych czy też ekran IPS czy aparat 13Mpx.
Obudowa TP-Link Neffos X1 Lite została wykonana z wysokiej jakości plastiku stylizowanego na szczotkowane aluminium. Krawędzie urządzenia zostały zakrzywione i wysmuklone. Pod obiektywem aparatu znajduje się czytnik linii papilarnych - jest to rozwiązanie rzadko spotykane w smartfonach z tego segmentu cenowego. Czytnik pozwala na zapisanie pięciu odcisków palców umożliwiając odblokowanie Neffosa. Może też posłużyć do wykonania zdjęcia przednią kamerą urządzenia.
Neffos X1 Lite
Neffos X1 Lite
Pod 5-calowym wyświetlaczem HD IPS zostały umieszczone trzy dotykowe przyciski. Całość została pokryta zakrzywionym szkłem 2.5D. Ekran posiada funkcję wybudzania za pomocą podwójnego kliknięcia. Podobnie jak inne smartfony z serii X, model X1 Lite wyposażony jest w tylny aparat 13MP z przesłoną f/2.0 oraz opcją Real-Time Night, co umożliwia wykonanie ujęć nawet w słabym świetle. Kolejną przydatną funkcją jest PDAF (Phase Detection Auto Focus) - ułatwia ona uchwycenie ruchomych obiektów na zdjęciach. Smartfon został wyposażony w przedni szerokokątny aparat 5MP do wykonywania "selfie", który pozwoli zmieścić w kadrze więcej znajomych.

Neffos X1 Lite napędzany jest przez ośmiordzeniowy procesor MediaTek wspomagany 2GB pamięci RAM oraz 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD do 128GB. Bateria o pojemności 2550mAh pozwala na 16 godzin nieprzerwanych rozmów i 8,5 godziny oglądania materiałów wideo. Slot na dwie karty SIM daje możliwość korzystania ze służbowego i prywatnego numeru telefonu za pomocą jednego urządzenia.
Telefony TP-Link Neffos X1 Lite działają w oparciu o system Android 7.0 Nougat. Pozwala on między innym na uruchomienie dwóch aplikacji jednocześnie, np. w trakcie oglądania filmu można odpisać na otrzymaną wiadomość SMS. System działa szybciej i sprawniej, oszczędza baterię dzięki funkcji uśpienia w ruchu. Android Nougat daje więcej możliwości dostosowania go do własnych potrzeb niż poprzednie wersje systemu.

Smartfony są już dostępne w polskich sklepach, w dwóch wersjach kolorystycznych - szarej oraz złotej. Objęte są 24-miesięczną gwarancją door-to-door producenta. Dodatkowo trwa promocja, w ramach której zakup smartfona premiowany jest jednym z dwóch prezentów: bank energii TP-Link TL-PBG6700 lub przenośny głośnik Bluetooth TP-Link Groovi Ripple.