Łukasz Szewczyk01.09.2017 (17:58)brak komentarzy

Lenovo prezentuje gogle do mieszanej rzeczywistości w Windows

Podczas tragów IFA 2017 zaprezentowano gogle Lenovo Explorer do mieszanej rzeczywistości w środowisku Windows, które stanowią rozszerzenie komputera i umożliwiają użytkownikom kompatybilnych laptopów i komputerów wykonywanie ulubionych czynności w ciekawszy sposób.
Lenovo Explorer / Fot. materiały prasowe
Lenovo Explorer / Fot. materiały prasowe
Lenovo Explorer umożliwia poruszanie się na obszarze do 3,5 m x 3,5 m. Duża przestrzeń pozwala na podskakiwanie, rzucanie się do przodu i kucanie, a gogle śledzą naturalne ruchy z najwyższą wiernością, uwzględniając orientację w przestrzeni. Dzięki temu nie trzeba cały czas korygować pozycji. Można także robić uniki w bok w walce z zombie w Arizona Sunshine albo wybierać kąt patrzenia na ruiny Inków w Machu Picchu.
Lenovo Explorer / Fot. materiały prasowe
Lenovo Explorer / Fot. materiały prasowe
Największa zaleta mieszanej rzeczywistości w środowisku Windows polega jednak na tym, że oferuje nowe sposoby interakcji z komputerem w wirtualnym świecie. Użytkownicy mogą korzystać z lepszych opcji pracy i rozrywki, oglądać materiały multimedialne i poznawać wszechświat przy użyciu czterech sposobów sterowania. Opcjonalne kontrolery ruchu do gogli Lenovo Explorer umożliwiają wykonywanie naturalnych i szczegółowych czynności w mieszanej rzeczywistości. Za ich pomocą można również tworzyć narzędzia i broń w grze Minecraft, a także przeciągać grafikę i zmieniać jej rozmiar w programie PowerPoint. Kolejnym sposobem sterowania jest wykorzystanie kontrolera Xbox do nawigacji w wybranych grach VR. Lenovo Explorer jest też kompatybilny z poleceniami głosowymi za pośrednictwem Cortany.

Lenovo Explorer / Fot. materiały prasowe
Lenovo Explorer / Fot. materiały prasowe
Za pomocą nowych gogli od Lenovo użytkownicy mogą odkrywać tajemnice Machu Picchu przenosząc się do 1465 r. i eksplorować świątynie Inków przy zachodzie słońca. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przelecieć się balonem nad Rzymem, podziwiając 360-stopniową panoramę wiecznego miasta, przeżyć "7 minut strachu" podczas lądowania łazika NASA na Marsie, zobaczyć mecz koszykówki na żywo z 360 stopniową perspektywą albo po prostu oglądać seriale we własnym wirtualnym kinie. Mieszana rzeczywistość zmienia sposób interakcji z treściami i umożliwia prawdziwe odkrywanie świata dzięki holograficznym podróżom, nagraniom wideo 3D, 360° i 4K oraz zdjęciom.

Ceny gogli Lenovo Explorer z kontrolerami ruchu zaczynają się od 449 USD, a ceny detaliczne gogli Lenovo Explorer bez kontrolerów zaczynają się od 349 USD. Ceny i dostępność zależą od kraju. Globalna dostępność produktu jest spodziewana w nadchodzących tygodniach.