Łukasz Szewczyk06.09.2017 (12:35)brak komentarzy

Domowy system Wi-Fi z wbudowanym antywirusem od TP-Link

TP-Link na tegorocznych targach IFA w Berlinie zaprezentował kompleksowy system WiFi, dla całego domu - Deco M5. Zestaw składa się trzech takich samych urządzeń sieciowych współpracujących ze sobą oraz z systemu zabezpieczeń TP-Link HomeCare, wbudowanemu antywirusowi i kontroli rodzicielskiej.
TP-Link Deco
Trzy urządzenia Deco M5 pozwolą na transmisję danych na powierzchni ponad 400 m2. W razie potrzeby, system można rozbudować nawet do 10 urządzeń. Urządzenia są dwupasmowe i działają w standardzie AC. WiFi w zależności od pasma ma przepustowość 867 Mb/s dla łącza 5GHz oraz do 400 Mb/s na łączu 2.4GHz, a wykorzystanie technologii MU-MIMO pozwala na zwiększenie wydajności komunikacji między urządzeniami. Za stabilną pracę odpowiedzialny jest czterordzeniowy procesor. Rozgłaszaniem zasięgu sieci WiFi zajmują się 4 wbudowane w każde urządzenie Deco anteny. Dodatkowo w każdym z nich znajdują się dwa gigabitowe porty Ethernet, które pozwolą w pełni wykorzystać możliwości urządzeń przewodowych.
TP-Link Deco
TP-Link Deco
Deco to nie tylko WiFi o dużym zasięgu, to również bezpieczeństwo i ochrona, które zapewni system bezpieczeństwa TP-Link HomeCare wraz z antywirusem od Trend Micro. Dzięki kontroli rodzicielskiej można blokować dostęp do stron z niepożądaną treścią (np. przemoc, pornografia), ustawić limity czasowe dla poszczególnych użytkowników sieci lub sprawdzać, jakie strony odwiedzają. Wszystkie te funkcje dostępne są z poziomu aplikacji. Funkcja QoS (Quality of Service) umożliwi ustawienie priorytetów dla poszczególnych urządzeń w sieci. HomeCare chroni przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem wszystkie urządzenia w domowej sieci WiFi już na poziomie routera. Oznacza to, że ochroną objęte są również urządzenia, których nie chroni klasyczne oprogramowanie antywirusowe, takie jak konsole do gier, kamery Cloud czy urządzenia automatyki domowej.

Deco M5 wykorzystuje również technologię TP-Link ART (Adaptive Routing Technology), która automatycznie wybiera najlepszą ścieżkę transmisji dla każdego urządzenia w sieci. Bez względu na to, w jakim miejscu w domu użytkownik się znajduje i z jakiego pasma sieci korzystasz (2,4GHz lub 5GHz), zawsze zostanie połączony z jednostką Deco o najsilniejszym sygnale.

TP-Link Deco M5 jest już dostępny w sprzedaży. Produkt objęty został 36-miesięczną gwarancją.