Łukasz Szewczyk21.09.2017 (16:05)1 komentarz

Google stawia na smartfony. Przejmuje część HTC za 1,1 mld dolarów

Google i HTC Corporation podpisały porozumienie, na mocy którego część pracowników HTC, dedykowanych od dłuższego czasu do współpracy przy tworzeniu smartfonów Pixel, dołączy do zespołu Google. W ramach transakcji HTC otrzyma 1,1 mld USD w gotówce od Google. Dodatkowo firma Google otrzyma licencję bez wyłączności na własność intelektualną HTC.
Google Pixel
Google dzięki porozumieniu rozwinie dział smartfonów oraz wzmocni swoje inwestycje w hardware. Oprócz utalentowanego i doświadczonego zespołu profesjonalistów, będzie miał dostęp do HTC IP, aby wspierać rozwój rodziny Pixel. Niniejsze porozumienie stanowi także znaczącą inwestycją Google na Tajwanie, jako kluczowego ośrodka innowacji i technologii.
- Z radością powitamy członków zespołu HTC, którzy dołączą do Google, aby wspierać rozwój kolejnych innowacji i produktów - zapowiada Rick Osterloh, wiceprezes ds. Sprzętu w firmie Google.

Porozumienie umacnia strategię marki HTC na rynku smartfonów, pozwalając na rozwój portfolio oraz większą elastyczność operacyjną i finansową. HTC posiada utalentowanych, światowej klasy inżynierów, którzy po udanej premierze HTC U11, kontynuują pracę nad kolejnym flagowcem. Firma HTC zamierza rozwijać pracę nad wirtualną rzeczywistością i ekosystem VIVE oraz inwestować w technologie nowej generacji, w tym Internet rzeczy, AR i sztuczną inteligencję.

- Nasze najwyższej jakości portfolio smartfonów, w tym IP i inżynierowie światowej klasy oraz doświadczenie w integracji systemów pomogą firmie Google w rozwoju rynku Androida. To porozumienie jest kolejnym krokiem w naszym długotrwałym partnerstwie. Zapewni firmie Google duże wsparcie i umocni jednocześnie rozwój innowacji w smartfonach HTC i wirtualnej rzeczywistości VIVE - twierdzi Cher Wang, Prezes HTC.

Transakcja wymaga zatwierdzenia przez instytucje regulacyjne. Jej zamknięcie ma nastąpić na początku 2018 r.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Z tego co pamiętam to HTC miało największe sukcesy gdy dołączyli beats do siebie.
 0