Łukasz Szewczyk21.09.2017 (16:05)1 komentarz

Google stawia na smartfony. Przejmuje część HTC za 1,1 mld dolarów

Google i HTC Corporation podpisały porozumienie, na mocy którego część pracowników HTC, dedykowanych od dłuższego czasu do współpracy przy tworzeniu smartfonów Pixel, dołączy do zespołu Google. W ramach transakcji HTC otrzyma 1,1 mld USD w gotówce od Google. Dodatkowo firma Google otrzyma licencję bez wyłączności na własność intelektualną HTC.
Google stawia na smartfony. Przejmuje część HTC za 1,1 mld dolarów
Google dzięki porozumieniu rozwinie dział smartfonów oraz wzmocni swoje inwestycje w hardware. Oprócz utalentowanego i doświadczonego zespołu profesjonalistów, będzie miał dostęp do HTC IP, aby wspierać rozwój rodziny Pixel. Niniejsze porozumienie stanowi także znaczącą inwestycją Google na Tajwanie, jako kluczowego ośrodka innowacji i technologii.
- Z radością powitamy członków zespołu HTC, którzy dołączą do Google, aby wspierać rozwój kolejnych innowacji i produktów - zapowiada Rick Osterloh, wiceprezes ds. Sprzętu w firmie Google.

Porozumienie umacnia strategię marki HTC na rynku smartfonów, pozwalając na rozwój portfolio oraz większą elastyczność operacyjną i finansową. HTC posiada utalentowanych, światowej klasy inżynierów, którzy po udanej premierze HTC U11, kontynuują pracę nad kolejnym flagowcem. Firma HTC zamierza rozwijać pracę nad wirtualną rzeczywistością i ekosystem VIVE oraz inwestować w technologie nowej generacji, w tym Internet rzeczy, AR i sztuczną inteligencję.

- Nasze najwyższej jakości portfolio smartfonów, w tym IP i inżynierowie światowej klasy oraz doświadczenie w integracji systemów pomogą firmie Google w rozwoju rynku Androida. To porozumienie jest kolejnym krokiem w naszym długotrwałym partnerstwie. Zapewni firmie Google duże wsparcie i umocni jednocześnie rozwój innowacji w smartfonach HTC i wirtualnej rzeczywistości VIVE - twierdzi Cher Wang, Prezes HTC.

Transakcja wymaga zatwierdzenia przez instytucje regulacyjne. Jej zamknięcie ma nastąpić na początku 2018 r.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Z tego co pamiętam to HTC miało największe sukcesy gdy dołączyli beats do siebie.
 0