Łukasz Szewczyk24.11.2017 (14:10)10 komentarzy

Plus wprowadza do oferty zegarki lokalizacyjne dla dzieci z przyciskiem SOS

Komórkowa sieć Plus wprowadza do swojej oferty zegarek lokalizacyjny. Ja przekonuje operator, zegarek może zastąpić telefon komórkowy, posiada przycisk SOS, umożliwia nasłuch tego co się dzieje w otoczeniu dziecka oraz na lokalizowanie dziecka
Do oferty Plusa dołączył wodoszczelny zegarek dla dzieci. Urządzenie to sprawdzi się w użytkowaniu zarówno przez dzieci, jak i rodziców, którym zależy na bezpieczeństwie swoich pociech. Zegarek posiada własną kartę SIM i pozwala na wykonywanie połączeń wychodzących i przychodzących, alarmowanie przyciskiem SOS rodzica o zagrożeniu poprzez SMS/mail/aplikację, a jeśli klient posiada usługę "Gdzie Jest Bliski" to również na lokalizowanie.
Zegarki lokalizacyjne w Plusie
Zegarki lokalizacyjne w Plusie
Zegarek posiada rozbudowaną listę funkcjonalności, dzięki którym rodzice mogą mieć poczucie bezpieczeństwa pozostając w kontakcie telefonicznym ze swoim dzieckiem, a także wiedząc co się z nim dzieje i gdzie przebywa:
• telefon pozwalający na wybieranie połączeń oraz ich odbieranie za pomocą jednego przycisku;
• blokowanie połączeń w określonych godzinach, na przykład w czasie lekcji;
• książka telefoniczna do 10 numerów konfigurowana z poziomu aplikacji "Gdzie Jest Bliski Plus";
• lokalizacja pozycji dziecka na mapie na podstawie położenia zegarka w oparciu o stacje GSM, GPS i WiFi z natychmiastową informacją gdzie jest dziecko;
• definiowanie stref umożliwiające określenie miejsc na mapie, których opuszczenie lub pojawienie się w nich jest sygnalizowane powiadomieniem SMS oraz w aplikacji, np. wyjście ze szkoły, powrót do domu, pojawienie się na zajęciach dodatkowych;
• przycisk SOS którego użycie przez dziecko umożliwia natychmiastowe automatyczne powiadomienie poprzez SMS, mali lub w aplikacji wszystkich wyznaczonych osób o zagrożeniu lub potrzebie pomocy;
• opcja nasłuchu otoczenia dziecka umożliwiająca podsłuchanie co się dzieje w otoczeniu dziecka, co ono robi, czy jest bezpieczne, jak zachowuje się w szkole, czy jest na zajęciach dodatkowych itp;
• chat głosowy, czyli możliwość wysyłania i odbierania wiadomości głosowych bez potrzeby dzwonienia do dziecka;
• historia lokalizacji w jakich pojawiło się dziecko w ciągu dnia;
• automatyczne powiadomienie rodzica o zdjęciu zegarka z ręki;
• alarm dający możliwość ustawienia budzika na określoną godzinę i dni tygodnia.

Do korzystania z części funkcjonalności zegarka konieczne jest posiadanie usługi "Gdzie Jest Bliski". Jest to nowatorskie rozwiązanie lokalizacyjno-komunikacyjne, które pozwala na lokalizowanie miejsca przebywania dziecka lub bliskiej osoby. Wystarczy jeden SMS lub kliknięcie, aby system wysłał informacje z danymi o położeniu lokalizowanej osoby, a dodatkowo wyświetlił jej pozycje na mapach cyfrowych.

Zegarek lokalizacyjny można dostać w sieci Plus w każdej telefonicznej ofercie abonamentowej i jest on dostępny jako pierwszy lub dodatkowy alternatywny telefon.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Ciekawy kierunek obiera ostatnio Plus. Najpierw oferta edukacyjna czyli Squla, a teraz jeszcze bezpieczeństwo dla najmłodszych. Warto i taką niszę wykorzystać, zwłaszcza że o dzieci trzeba dbać!
 3  
Czy to nie te zegarki, które w Niemczech zostały zakazane?
 3  
Super pomysł. Pewnie niejeden rodzic skorzysta. Ja przy przedłużaniu umowy na pewno wezmę pod uwagę ten zegarek i usługę.
 0  
Trzeba przyznać, że to rozwiązanie, które proponuje Plus jest już wdrożone na Zachodzie i cieszy się powodzeniem. Usługa z pewnością znajdzie zainteresowanie.
 1  
Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, choćby z tego powodu trzeba tu w tej sytuacji Plusa pochwalić. A skoro to się sprawdza na Zachodzie, to tym bardziej u nas się sprawdzi.
 2  
Mina tego chłopaka mówi, że właśnie zrobił kupę.
 1  
Jak to ma pomóc w bespieczeństwie moich dzieci, to jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem. Pora prawdopodobnie będzie przejść do Plusa, a przynajmniej dzieciakowi tam przenieść telefon.
 1  
Też jestem zdania, że tu nie ma kompromisu w staraniach o bezpieczeństwo dzieciaków. Aczkolwiek dyskutować zawsze można. Ja będę stał na stanowisku, że rozwiązanie proponowane przez Plusa jest z punktu widzenia bezpieczeństwa bardzo atrakcyjne.
 1  
Kolejna dodatkowa usługa w Plusie która na pewno znajdzie wielu zwolenników. Fajnie, że robią coś więcej niż tylko telekomunikacja i internet :)
 0  
Mój syn ma darmową apkę lokalizującą w telefonie, w zupełności wystarcza. Kto ciekawy - ikol X.
 0