Łukasz Szewczyk08.12.2017 (11:37)brak komentarzy

Sprzedaż PlayStation4 przekroczyła 70 mln urządzeń na całym świecie

Firma Sony Interactive Entertainment (SIE) ogłosiła, że osiągnięto nowe rekordy sprzedaży komputerowego systemu rozrywkowego PlayStation4 (PS4) oraz systemu wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR (PS VR), a także rekordy sprzedaży oprogramowania na PS4 i PS VR
PlayStation 4 - PS4
Klienci na całym świecie kupili łącznie ponad 70,6 milionów sztuk PS4 na całym świecie (dane do 3 grudnia 2017 roku). Z kolei w sklepach detalicznych na całym świecie oraz w formie elektronicznej w PlayStation Store sprzedano ponad 617,8 milionów kopii oprogramowania PS4.
Wykorzystując impet sprzedaży PS4, system wirtualnej rzeczywistości PS VR sprzedał się łącznie na całym świecie w liczbie ponad 2 milionów egzemplarzy. Na PS VR wydano 150 gier, sprzedając ponad 12,2 milionów kopii w sklepach detalicznych na całym świecie oraz w formie elektronicznej w PlayStation Store.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, portfel tytułów na PS4 będzie się nadal rozszerzać, dołączą do niego takie gry, jak God of War, Detroit: Become Human, Spider-Man, Shadow of the Colossus, Dreams, Days Gone (SIE WWS), Far Cry 5 (Ubisoft) oraz Monster Hunter: World (Capcom). W chwili obecnej tworzymy kolejne gry i treści na PS VR (jest ich ponad 130), które ukażą się do końca 2018 r. Wśród nich są tak niecierpliwie oczekiwane tytuły, jak The Inpatient i Bravo Team (SIE WWS) wykorzystujące unikalne doświadczenia VR.