Łukasz Szewczyk08.01.2018 (11:52)brak komentarzy

Nowy sposób na granie. GeForce NOW także na mniej wydajnych komputerach

Ruszają otwarte testy wersji beta usługi strumieniowania gier GeForce NOW, która jest zgodna z większością komputerów biurkowych i laptopów z systemem Windows. Do tej pory usługa była dostępna w formie zamkniętych testów.
GeForce NOW
Usługa GeForce NOW pozwala graczom korzystać z gier oferowanych w wielu sklepach cyfrowych. Od dziś jest to również katalog gier z platformy Uplay, czyli tytułów dla komputerów PC wydawanych przez firmę Ubisoft.
Nowy sposób na granie
GeForce NOW daje graczom swobodę korzystania z gier PC w wysokiej jakości praktycznie gdziekolwiek. Dzięki tej usłudze, użytkownicy komputerów PC lub Mac mogą łączyć się z superkomputerami w chmurze obliczeniowej, która pozwala na strumieniowanie gier w rozdzielczości 1080p nawet z jakością 120 kl./s.

Ponieważ obliczenia są realizowane w centrach danych nVidia, gracze mogą grać w najnowsze tytuły dla komputerów PC z maksymalnymi ustawieniami i wysoką płynnością nawet na komputerach wyposażonych w mało wydajne zintegrowane karty graficzne. Wystarczy połączyć usługę GeForce NOW z własną biblioteką gier z popularnych platform, takich jak Uplay czy Steam, i zacząć rozgrywkę. Przewidziano także możliwość bezpośredniej instalacji gier "free to play".

GeForce NOW pozwala szybko rozpocząć grę, ponieważ wszystkie czynności obsługowe są realizowane bez interwencji gracza. Łatki i aktualizacje sterowników są instalowanie automatycznie, a ponadto system obsługuje zapisy gry w chmurze, pozwalając na granie na różnych platformach. Usługa jest regularnie aktualizowana. Wprowadzane są nowe usprawnienia, nowe gry i obsługa dodatkowych centrów danych, w tym uruchomionego właśnie w Amsterdamie już dziesiątego centrum GeForce NOW.

Dostępność
Publiczna wersja beta usługi GeForce NOW jest obecnie dostępna dla komputerów biurkowych i laptopów w większości regionów Ameryki Północnej i krajach Europy. Aplikacja GeForce NOW jest dostępna w językach angielskim, francuskim i niemieckim, a gry w usłudze są dostępne w wielu różnych wersjach językowych. Wśród z nich znalazły się m.in. PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, Arma 3, Garry's Mod i Fortnite.

Ze względu na duże zainteresowanie, prowadzone są zapisy na dostęp do wersji beta.