Łukasz Szewczyk12.03.2018 (12:12)5

Prawie połowa oprogramowania w Polsce wykorzystywana jest nielegalnie

Mimo że skala piractwa w Polsce systematyczne maleje, to wciąż jest na wysokim poziomie i wynosi 48 proc. Polska nadal ma wiele do nadrobienia do unijnej średniej wynoszącej 29 proc. czy światowej na poziomie 35 proc.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 5 z 5)

Piractwo napędza rynek, jeśli chodzi o gry, filmy i muzykę ta dewiza się sprawdza. Jeśli chodzi o oprogramowanie to już z tym gorzej.
 4  
naprawdę lubię tych fachowców od tabelek - wszytko tak łatwo przekładają na złotówki. Podam parę przykładów: "zmniejszenie wykorzystania nielegalnego oprogramowania o 1 punkt procentowy przyniosłoby dodatkowe 2 mld zł wpływu do budżetu państwa" - śmiem twierdzić, że zastosowanie darmowego zamiennika np. programów biurowych czy programów typu CAD wcale nie zwiększa wpływu do budżetu. Mało tego, darmowe oprogamowanie przekonuje też innych, że czasami wystarcza coś prostszego.
WARTOŚĆ NIELEGALNEGO OPROGRAMOWANIA... - kolejny mit. To, że ktoś ściągnął progam czy film nielegalnie, nie znaczy, że zrobił by to, gdyby miał tylko legalną możliwość. Czasami, ściągasz coś, po czym okazuje się, że do niczego to się nie nadaje, albo byłeś ciekawy i tylko tyle, nie ma to nic wspólnego z przeliczeniami na straty czy też dochody dostawców. Jak ktoś ściąga np. MP3, to tylko 10% plików z tego byłby skłonny opłacić, bo mu się podoba. Reszta to tło, po prostu jest. Niech to uwzględnią w swoich wyliczeniach.
 7  
Ja mam legalne system muzykę i filmy tez kupuje jak jest promocja zrobią normalne ceny to ludzie kupią Orginal gra za 200 złotych dla Polaków jest zbyt wysoka cena zamiast 200 zrobić za 50 złotych czyli 12 euro wtedy nie będzie już takiej skali piractwa nie wszystko tez zostało wydane
 8  
Ja ja używam legalnego darmowego LINUX DEBIAN 9 i nie tęskno mi za smieciowym WINDOWSEM. Pozdrawiam
 1  
No to władze muszą dołożyć kolejne % podatku - będzie taniej :)

W CA płacę $90/m-c za Windows 2016 DC oraz $30/m-c za Office 2016 Full.

Można? Można.
 0