Łukasz Szewczyk26.03.2018 (12:55)8 komentarzy

FlyMobile. Wirtualna telefonia komórkowa dla operatorów

Fundacja Nasza Wizja uruchomiła nową usługą, zaprojektowaną z myślą o operatorach, którzy chcieliby rozpocząć świadczenie usług jako wirtualny operator telefonii komórkowej.
FlyMobile. Wirtualna telefonia komórkowa dla operatorów
Nasza Wizja jest fundacją, współpracującą z operatorami telekomunikacyjnymi o profilu MŚP i skupiająca się na popularyzowaniu nowoczesnych usług telekomunikacyjnych takich jak telefonia komórkowa oraz wspieraniu operatorów w codziennym funkcjonowaniu (np. poprzez zapewnienie im dostępu do aktualnej wiedzy z branży telekomunikacyjnej, nowoczesnych rozwiązań oraz oferowanie najwyższej jakości usług w konkurencyjnych cenach). Reprezentowanie wszystkich zrzeszonych w fundacji podmiotów w negocjacjach z partnerami pozwala na uzyskiwanie stawek i warunków zarezerwowanych dla dużych graczy rynkowych.
FlyMobile MVNO NW to najnowsza usługa w portfolio Naszej Wizji - jej ideą jest zapewnienie operatorom możliwości uruchomienia usług telefonii mobilnej w swojej firmie pod własnym brandem lub z wykorzystaniem marki stworzonej przez Fundację z pełnym rozliczeniem hurtowym. Dzięki temu każda firma może w prosty sposób zostać operatorem telefonii komórkowej, bez konieczności budowania odpowiedniej infrastruktury i zaplecza technologicznego - bazując na infrastrukturze należącej do innego operatora (w tym przypadku partnerem technologicznym jest firma Polkomtel).

- Nasza oferta dość zasadniczo różni się od tego, co w segmencie usług MVNO do tej pory było dostępne na polskim rynku. Usługa skonstruowana jest tak, by każdy uczestnik projektu był samodzielnym, niezależnym operatorem MVNO - użytkownicy, których pozyska pozostają jego klientami, co upraszcza procedury np. w razie przyszłej sprzedaży sieci innemu podmiotowi. Operator rozliczany jest za globalny ruch całej puli swoich numerów na zasadzie interconnect, sam może wybrać które z oferowanych przez nas pakietów wdroży w swojej sieci i to on ustala wszystkie warunki i ceny. Decydując się na współpracę z fundacją staje się samodzielnym i niezależnym operatorem usług mobilnych i ma do dyspozycji własną pulę numerów - wyjaśnia Krzysztof Czaja, prezes Fundacji.

Oferta fundacji Nasza Wizja to przede wszystkim wykluczenie umów trójstronnych (stronami umowy o świadczeniu usług telekomunikacyjnych są wyłącznie Operator oraz jego klienci) oraz możliwość uruchomienia własnego identyfikatora SPN (Service Provider Name) - dzięki temu na wyświetlaczu telefonu może pojawić się wyłącznie nazwa operatora wirtualnego (a nie tego, na którego infrastrukturze fizycznej bazuje usługa).

Klienci otrzymują także pełną swobodę w zakresie ustalania cennika usług (co daje mu np. możliwość dowolnego łączenia usługi z innymi posiadanymi w ofercie) oraz swobodę co do stopnia niezależności usługi (pperator może uruchomić w pełni niezależną usługę, z własnym Biurem Obsługi Klienta, szatą graficzną i identyfikatorem SPN; usługę bazującą na ogólnym identyfikatorze FlyMobile, ale z własną oprawą graficzną; usługę w 100 proc. przygotowaną przez FlyMobile).

Dodatkowo operator otrzymuje do dyspozycji platformy zawierającej w sobie połączenie z PLI CBD i służącej do aktywacji produktów GSM, monitorowania stanu wykorzystania usług przez abonentów, dokonywania zmian na istniejących produktach (np. gdy klient zadzwoni by uruchomić usługę, czy doładować konto pakietem Internetu). Operatorom udostępniane są także wzory dokumentów niezbędnych do samodzielnej sprzedaży usługi, a także aktualizowanie tych dokumentów oraz pełne wsparcie na każdym etapie współpracy.

Ideą projektu jest stworzenie ogólnopolskiej marki, z której każdy uczestnik projektu może korzystać, co daje możliwość konkurowania z największymi ogólnopolskimi operatorami telekomunikacyjnymi - i to konkurowania skutecznego, m.in. dzięki wsparciu fundacji Nasza Wizja, której eksperci służą operatorom wsparciem i pomocą na każdym etapie procesu zaczynając od aspektów prawnych, marketingowych, know-how na doradztwie sprzedażowym w oparciu o lokalny rynek kończąc. Co istotne, do skorzystania z usługi FlyMobile MVNO NW nie jest niezbędne zostanie członkiem fundacji Nasza Wizja.

Komentarze (1 - 8 z 8)

Dla kogo toto? Po co pindziesienciu operatorów?
 1  
@pavv: dla konsumenta by ceny były jeszcze niższe, a oferta jeszcze bogatsza.
 3  
E tam... ja od dawna korzystam z Virgin Mobile i od początku nie było żadnych problemów. Plany są bardzo korzystne i nie mam zamiaru przechodzić do innych, w szczególności do dużych koncernów.
 1  
[@946779|KrzysiekPeter
no jakież to plany ma vm, o których to wiesz?
 2  
Przechodze teraz do A2mobile bo na social media maja no limit.
 1  
po miesiącu jesteś wolny i to jest dy plus A2 i za te dwie dyszki masz wszystko. Czekam na koniec umowy.
 1  
Fajnie, fajnie :)
 0  
A my cała rodziną przeprowadziliśmy się do a2mobile bo transfer na ssocial media jest za friko.
 0