Łukasz Szewczyk16.04.2018 (16:10)brak komentarzy

Garmin Pay dla użytkowników kart Visa wydanych przez Bank Zachodni WBK

Użytkownicy kart Visa wydanych przez Bank Zachodni WBK mogą już płacić zbliżeniowo zegarkami Garmin z funkcją Garmin Pay
Garmin Pay dla użytkowników kart Visa wydanych przez Bank Zachodni WBK
Od kwietnia 2018 roku kartami Visa wydanymi przez Bank Zachodni WBK można płacić zbliżeniowo za pomocą zegarków marki Garmin z funkcją Garmin Pay. Płatności zbliżeniowe smartwatchem są możliwe dzięki wykorzystaniu tokenizacji Visa, która pozwala bankom na udostępnianie konsumentom nowoczesnych rozwiązań płatniczych dostarczanych przez zewnętrzne firmy.
Aby rozpocząć płacenie z Garmin Pay, klienci Banku Zachodniego WBK muszą zainstalować na swoim smartfonie aplikację Garmin Connect Mobile, połączyć zegarek Garmin z aplikacją i dodać do niej swoją kartę Visa. Karta zostanie zamieniona na bezpieczny token przez system tokenizacji Visa i umieszczona w tzw. bezpiecznym elemencie w zegarku. Jeżeli podczas dokonywania płatności telefon użytkownika będzie zsynchronizowany i połączony z zegarkiem Garmin, na ekranie urządzenia wyświetli się powiadomienie na jej temat.

Płatności zbliżeniowe z Garmin Pay można realizować we wszystkich terminalach w Polsce i na świecie obsługujących płatności zbliżeniowe i mobilne. Terminale te stanowią dzisiaj już prawie 100% urządzeń2 akceptujących płatności bezgotówkowe w kraju.