Łukasz Szewczyk19.06.2018 (11:26)5 komentarzy

Apple Pay wkracza do Polski. Jak korzystać?

Apple Pay już dostępna dla polskich użytkowników mobilnych urządzeń Apple. Usługa zapewnia łatwe w obsłudze i bezpieczne płatności, chroniące prywatność użytkownika
Apple Pay
Mastercard we współpracy z bankami: Alior Bank, Bank Pekao S.A., Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe, udostępnił dziś usługę Apple Pay posiadaczom wydanych przez te instytucje kart Mastercard i Maestro. Wkrótce do tego grona dołączy również PKO Bank Polski.
Z kolei użytkownicy kart Visa z usługi Apple Pay mogą korzystać przez Bank Zachodni WBK, mBank i Nest Bank, a wkrótce także PKO Bank Polski.

W płatnościach Apple Pay z użyciem karty kredytowej lub debetowej jej numer nie jest zapisywany, ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple. Zamiast tego przypisywany jest unikalny Numer Konta Urządzenia, który, po zaszyfrowaniu, przechowywany jest z wykorzystaniem tzw. bezpiecznego elementu (ang. secure element) urządzenia. Każda transakcja jest natomiast autoryzowana za pomocą unikalnego, generowanego dynamicznie, jednorazowego kodu bezpieczeństwa.

Konfiguracja usługi Apple Pay jest łatwa, a jej użytkownicy mogą nadal czerpać wszelkie korzyści związane z płaceniem kartą kredytową lub debetową. Płacenie z Apple Pay w sklepach stacjonarnych jest możliwe dla użytkowników urządzeń iPhone SE, iPhone 6 i nowszych, a także zegarków Apple Watch.

Równie proste jest płacenie online z Apple Pay na stronach internetowych lub w aplikacjach obsługujących tę usługę. Takie transakcje autoryzuje się poprzez dotknięcie czytnika Touch ID lub, w przypadku modelu iPhone X, dwukrotne wciśnięcie przycisku z boku urządzenia i spojrzenie w kierunku ekranu, z użyciem funkcji Face ID. Dzięki Apple Pay wypełnianie długich formularzy czy wielokrotne wprowadzanie danych dotyczących płatności i dostawy staje się zbędne.

W przypadku płatności w aplikacjach mobilnych lub w przeglądarce Safari, Apple Pay działa na urządzeniach iPhone 6 i nowszych, iPhone SE, iPad Pro, iPad (5. generacji), iPad Air 2 oraz iPad mini 3 i nowszych. Z Apple Pay można również korzystać w przeglądarce Safari na dowolnym urządzeniu Mac wprowadzonym na rynek w 2012 r. lub później, z systemem operacyjnym macOS Sierra. W tym przypadku potwierdzanie płatności odbywa się za pomocą urządzenia iPhone 6 lub nowszego, Apple Watch bądź czytnika Touch ID dostępnego w nowym modelu komputera MacBook Pro.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Woooow.
Dobrze, że Apple wreszcie znalazło Polskę na mapie.

W Androdzie Google Pay mamy od dawna ;)
 3  
Karty Getin Banku zaczynających się 557520.... nie są obsługiwane przez Apple Pay - informacja z infolinię banku. Można sobie wymienić na takie zaczynające się 55753.. - dziwne
 1  
Alleluja! Apple wprowadza "nowość", którą użytkownicy Androida mogli się posługiwać już od roku. Jaką kolejną rewolucję przyniesie nowy iPhone? Obsługę Dual SIM?
 1  
Zamiast tego przypisywany jest unikalny Numer Konta Urządzenia, który, po zaszyfrowaniu, przechowywany jest z wykorzystaniem tzw. bezpiecznego elementu (ang. secure element) urządzenia. Każda transakcja jest natomiast autoryzowana za pomocą unikalnego, generowanego dynamicznie, jednorazowego kodu bezpieczeństwa.
Czyli zasada działania jest identyczna jak w naszym polskim bliku, który funkcjonuje już od bardzo długiego czasu. Co zatem ma skłonić ludzi do używania tej metody skoro praktycznie niczym się nie różni?
 2  
A ja wolę G PAY i macie tutaj dodatkowe 40 PLN - użyj kodu GDW8AJQ8 przed pierwszą transakcją.oraz otrzymasz kolejne 40PLN po pięciu transakcjach.
 0