Łukasz Szewczyk23.07.2018 (20:56)5 komentarzy

Vectra przejmuje operatora sieci Jambox

Sieć Vectra zakupiła 66,5% akcji w spółce SGT, należącej wcześniej do Grupy 3S. Współpraca kapitałowa zwiększa szanse na szybszy rozwój w obu spółkach.
Vectra 2014
- Inwestycja w SGT to dla nas kontynuacja inwestycji w segment b2b, w którym dzięki synergiom z pozyskanymi spółkami pomagamy im samodzielnie szybko rosnąć - mówi Tomasz Żurański, Prezes Zarządu Vectra S.A. - Dzięki tej transakcji nasza grupa kapitałowa wzmocni się także o kompetencje IPTV, co tworzy dodatkowy potencjał - dodaje.
Współpraca z SGT jest dla operatora z Gdyni inwestycją przede wszystkim kapitałową, choć katowicka spółka wniesie do firmy także know-how i ofertę telewizji JAMBOX. Vectra pomoże SGT przede wszystkim w szybszym rozwoju jej produktów.

- SGT, choć kapitałowo mocno związana z Grupą 3S, od początku działania miała swoją autonomię i operacyjnie funkcjonowała pod własną marką. Liczyliśmy się z tym, że znajdzie swojego inwestora, niezależnie od pozostałych spółek grupy - mówi Jacek Groyecki, prezes i współwłaściciel Grupy 3S.

SGT nie zmieni nazwy spółki, będzie także bez zmian świadczyć klientom usługi telewizyjne pod marką JAMBOX. Prezesem SGT S.A. pozostaje Bartłomiej Czardybon, związany ze spółką od 2007 roku, czyli od początku jej istnienia. Po transakcji, w Radzie Nadzorczej Jacka Groyeckiego (3S) i Rafała Batora (Enterprise Investors) zastąpili mec. Maciej Kurek oraz Albert Kuźmicz z Vectry.


SGT S.A. współpracuje z 287 Partnerami - Operatorami ISP (Internet Service Provider), dzięki którym dociera z usługą telewizji IPTV pod marką JAMBOX do ponad 55 tys. Abonentów.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Brawo Vectra!
 4  
Vectra prowadzi rozmowy z orange na temat dzierżawy światłowodu ( tak jak tmobile) Taka platforma to może być krokiem naprzód dla vectry.
 3  
Żeby tylko nie było tak jak z NETIĄ przejętą przez POLSAT poprostu NIC ! zastój ...
 3  
Na ofertę Cyfrowego Polsatu na łączach Netii jeszcze trzeba trochę poczekać.
Vectra z wieloma firmami prowadzi rozmowy..
 0  
Na ofertę Cyfrowego Polsatu na łączach Netii jeszcze trzeba trochę poczekać.
Vectra z wieloma firmami prowadzi rozmowy..
A na co czekać ?
Netia ma w ofercie kanały niedostępne w CP, są to kanały z oferty nc+. Z czego się cieszyć, jeśli np. znikną z Netii kanały oferowane z nc+ np. paczka Canal+ i wiele innych.
 3