Łukasz Szewczyk24.07.2018 (19:14)7 komentarzy

Ericsson przyspieszy budowę ogólnopolskiej sieci Play

Operator komórkowej sieci Play wybrała firmę Ericsson jako dodatkowego partnera wspierającego rozbudowę własnej sieci telekomunikacyjnej, w oparciu o rozwiązania Ericsson Radio System.
Play
Rozbudowa sieci Play obejmie elementy sieci dostępu radiowego, a także system monitorowania i zarządzania siecią (OSS) - Ericsson Network Manager. Umowy wchodzą w życie z dniem podpisania.
Rozbudowa sieci z zastosowaniem Ericsson Radio System, pomoże Play zwiększyć zasięg mobilny internetu szerokopasmowego w całym kraju co w efekcie znacząco poprawi poziom satysfakcji klientów Play.

Ponadto Play i Ericsson zawarły porozumienie o współpracy pomiędzy Play i ośrodkami badawczo-rozwojowymi firmy Ericsson w Polsce, zlokalizowanymi w Krakowie i Łodzi, w których Ericsson zatrudnia dużą grupę ekspertów ds. rozwoju sieci radiowej.

Wybór firmy Ericsson na dodatkowego dostawcę sieci oznacza, że Play zyskał partnera, będącego jednym ze światowych liderów w zakresie sieci radiowych i systemów OSS, który wesprze Play w ukończeniu strategicznego projektu budowy własnej ogólnokrajowej sieci mobilnej. Plany sieci Play pozostają bez zmian - ukończenie budowy sieci radiowej do końca 2020 roku, co przełoży się na zmniejszenie kosztów roamingu krajowego jednocześnie zapewniając najlepszą obsługę klientów Play.

Play dysponuje już siecią ponad 6 tys. własnych stacji bazowych w całej Polsce wyposażonych w najnowszy technologicznie sprzęt. Współpraca z Ericssonem nie tylko zapewni wsparcie tego projektu, ale w dłuższej perspektywie pozwoli także na realizację projektów zapewniających ewolucję systemów 4G do 5G. Urządzenia oferowane przez Ericsson są przygotowane na wdrożenie rozwiązań 5G.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Play dysponuje już siecią ponad 6 tys. własnych stacji bazowych a jakość usług na tych stacjach bazowych leży i kwiczy.
 11  
Ericsson jest córką UPC. Nie zdziwię się jeśli P4 i UPC Polska będą za chwilę ze sobą współpracowały i przedstawią wspólną ofertę usług telekomunikacyjnych
 2  
Poza miastem ta siec prawie nie dziala
 2  
Przecież UPC ma połączyć się z T Mobile a nie Play
Jenny from the block 25.07.2018 (22:13:40)
 5  
A ja właśnie przeniosłemsię do A2mobile bo mają darmowy transfer na social media, ale tak czy owak ciekawy jestem co wyniknie z tej współpracy.
 3  
@padziż Ja do a2 trafiłem po upadku folx
 1  
też jestem w a2mobile własnie przez te no limity za 20 zł. drugi nr mam w playu ale przenoszę jeszce nie wiem gdzie.
 0