Łukasz Szewczyk02.08.2018 (15:09)3 komentarze

Xiaomi Mi 8 już dostępny w Polsce. Jaka cena?

Na polski rynek wkracza smartfon Xiaomi Mi 8 z procesorem Qualcomm Snapdragon 845. W jakich cenach?
- Mi 8 jest zwieńczeniem naszej ośmioletniej pracy i zarazem zapowiada wkroczenie w nową fazę działalności firmy. Najnowszy model flagowego smartfona jest symbolem zaangażowania marki w nieustanne podążanie za innowacjami oraz tworzenia wyjątkowych produktów w uczciwych cenach. Chcemy wciąż przekraczać nowe granice i w dalszym ciągu się doskonalić, aby zdobywać serca naszych użytkowników - mówi Lei Jun założyciel, prezes i dyrektor zarządzający Xiaomi.
Xiaomi Mi 8
Xiaomi Mi 8
Mi 8 wyposażony jest w procesor Qualcomm Snapdragon 845 z technologią Artificial Intelligence Engine i grafiką Adreno 630. Dzięki temu osiąga imponujący wynik AnTuTu przekraczający 300 000. Dodatkowo Mi 8 jest pierwszym na świecie smartfonem z GPS o podwójnej częstotliwości, wykorzystujący zarówno pasma L1 jak i L5, co skutkuje znacznym ulepszeniem dokładności nawigacji.

Panel tylny wykonany jest z zaokrąglonego z czterech stron szkła, natomiast ramka z aluminium wykorzystywanego w lotnictwie. Mi 8 wyposażony jest w 6,21-calowy wyświetlacz FHD+ Samsung AMOLED o proporcjach 18,7:9 z funkcją pełnoekranowego wyświetlania i chroniony jest przez szkło 2,5D Corning Gorilla Glass. Współczynnik wielkości ekranu w stosunku do obudowy wynosi 86,68%.

Xiaomi Mi 8
Xiaomi Mi 8
Mi 8, dzięki podwójnemu aparatowi o rozdzielczości 12MP wspieranym prze AI, otrzymał 105 punktów w teście aparatu w rankingu DxOMark. Przedni aparat 20MP wykorzystuje technologię "pixel binning" do łączenia informacji z czterech pikseli, aby utworzyć jeden duży piksel o rozdzielczości 1,8μm, co umożliwia uzyskanie bardziej wyraźnych zdjęć przy słabym świetle.

Wykorzystująca sztuczną inteligencję funkcja Studio Lighting sprawia, że portrety wyglądają tak, jakby były robione w warunkach profesjonalnego studia fotograficznego. Ponadto funkcja AI Beautify 5.0 zapewnia szereg efektów retuszu twarzy, co pozwala na tworzenie efektownych portretów. Mi 8 dodatkowo ma również funkcję rozpoznawania twarzy, która służy do odblokowywania urządzenia za pomocą specjalnie stworzonego w tym celu promiennika podczerwieni.

Jaka cena?
Xiaomi Mi 8 z będzie dostępny od 3 sierpnia 2018 roku w przedsprzedaży, a w sklepach X-kom, Komputronik, Neonet, Mediaexpert oraz mi-home.pl do smartfona w gratisie będą dodawane słuchawki Mi In-Ear Headphones Pro Silver. Od 16 sierpnia Mi 8 pojawi się w regularnej sprzedaży. Smartfon będzie można kupić w dwóch wersjach: 6+64 GB oraz 6+128 GB, a ceny podane przez sklep X-kom to kolejno: 2299 zł i 2499 zł.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Parametry główne OK, ale jakbym chciał w kieszeni nosić tablet to kupiłbym go.
 2  
To nie jest wielkość tabletu. Zmiana proporcji ekranu przed producentów to sprytny chwyt marketingowy. Przekonałem się o tym przy zmianie samsunga s7 na s9. Przekątna wzrosła z 5,1 do 5,8, a wielkość bryły prawie się nie zmieniła (oczywiście nowszy model prawie nie ma ramek)
 2  
Fajnie, pięknie i w ogóle git. Tylko wsadź to do tylnej kieszeni spodni bez zmartwienia, że Ci pęknie na pół fonik. Choć z drugiej strony przy tak dużym natężeniu wszelkiej maści pól elektromagnetycznych za kilka lat możemy mieć kciuki o długości10 cali.
 1