Łukasz Szewczyk02.08.2018 (15:26)brak komentarzy

Samsung zaprezentował Galaxy Tab S4. Jakie nowości?

Samsun zaprezentował Galaxy Tab S4- nowy tablet typu "2 w 1" z systemem operacyjnym Android.
Samsung zaprezentował Galaxy Tab S4. Jakie nowości?
Samsung Galaxy Tab S4 to pierwszy tablet marki wyposażony w tryb Samsung DeX. Dzięki niemu można tak jak na PC otwierać liczne aplikacje, zmieniać wielkość okienek, przeciągać i upuszczać treści pomiędzy aplikacjami oraz korzystać z klawiaturowych skrótów i komend. Dostępny na Galaxy Tab S4 Samsung DeX jest kompatybilny z adapterami HDMI, co pozwala używać tabletu jako w pełni funkcjonalnego drugiego ekranu.
Tablet wyposażony jest także w rysik S Pen. Użytkownik może nim szkicować, notować, nawigować, tłumaczyć, organizować notatki za pomocą Samsung Notes, jak również przesyłać spersonalizowane teksty wiadomości, korzystając z Samsung Live Message.

Dzięki Samsung Knox, platformie bezpieczeństwa wbudowanej w urządzenie, firmy mogą mieć pewność, że krytyczne informacje są w pełni chronione. Osoby pracujące na tablecie mogą ponadto używać klawiatury Book Cover (sprzedawanej oddzielnie), która została udoskonalona, by pisanie na niej było efektywniejsze i bardziej płynne. Także praca "w biegu" stała się jeszcze łatwiejsza za sprawą niewielkiej wagi Tab S4, jak również opcji szybkiego ładowania baterii o pojemności 7300 mAh zapewniającej do 16 godzin odtwarzania treści wideo.2

Galaxy Tab S4 oferuje 10,5‑calowy wyświetlacz z technologią Super AMOLED (sAMOLED) gwarantujący wyrazisty obraz i realistyczne odwzorowanie detali. Tablet pracuje w oparciu o procesor Qualcomm Snapdragon 835 ośmiordzeniowy (2,35 GHz + 1,9 GHz). Posiada dwa aparaty (13 MP AF + 8,0 MP, Flesz) oraz 4 GB + 64 GB pamięci (microSD do 400 GB).

Urządzenie wyposażone jest także w cztery dostrojone przez firmę AKG głośniki z obsługą dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Samsung Tab S4 oferuje również nowe funkcje pozwalające na płynną kontrolę nad połączonymi urządzeniami. Samsung Flow umożliwia użytkownikom zarządzanie wszystkimi urządzeniami, sprawnie łącząc i przekazując działania, zadania i powiadomienia. Dostępna w Galaxy Tab S4 aplikacja SmartThings ułatwia monitorowanie i kontrolowanie inteligentnych sprzętów domowych i innych urządzeń połączonych w ramach IoT - pozwala na przykład włączyć oświetlenie przez aplikację SmartThings, sprawdzić prognozę pogody i kalendarz za pomocą Daily Board oraz użyć Samsung Flow, by odpowiedzieć na najważniejsze poranne e‑maile.