Łukasz Szewczyk06.09.2018 (18:25)3 komentarze

Sharp powraca na europejski rynek smartfonów i prezentuje trzy nowe modele

Firma Sharp wkracza na europejski rynek smartfonów z modelami B10, AQUOS C10 oraz AQUOS D10.
Sharp powraca na europejski rynek smartfonów i prezentuje trzy nowe modele
Koncentrując się na eleganckim wzornictwie, stworzono niemal bezramkowe, kompaktowe wyświetlacze FreeForm, które mimo dużego rozmiaru mieszczą się dłoni (od 5.5" do 5.99"). Dzięki technologii AQUOS, w którą wyposażone są dwa z zaprezentowanych modeli, wyświetlacz charakteryzuje się ostrością obrazu w jakości FullHD+ i wyrazistymi kolorami.
Sharp AQUOS D10 / Fot. Sharp
Sharp AQUOS D10 / Fot. Sharp
Sharp, na otwarcie targów IFA 2018, przedstawił model AQUOS D10. Wyświetlacz wielkości 5.99" (14.9 cm) z przednią kamerą wbudowaną w górną krawędź zajmuje 91% przedniego panelu urządzenia, delikatnie zachodząc na ramkę. Wszystko to dzięki samodzielnie opracowanym przez firmę wyświetlaczom w technologii FreeForm. Rozdzielczość Full HD+ (2160 x 1080 pikseli) zapewnia jakość obrazu i wyraziste kolory, uzyskane dzięki technologii AQUOS stosowanej w wysokiej klasy telewizorach.

Główny aparat modelu Sharp AQUOS D10 został wyposażony w optyczny zoom oraz obiektywy 12 i 13 MP, które zapewniają ostre zdjęcia nawet przy złych warunkach oświetleniowych. Dodatkowa 16-megapikselowa kamera przednia pozwala wykonać dobre selfie, a za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy szybko odblokować urządzenie.

Bateria o pojemności 2 900 mAh, którą posiada nowy smartfon Sharp, to ponad 20 godzin rozmów i około 525 godzin czuwania. Pamięć wewnętrzna o pojemności 64 GB z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD, zapewnia dużo miejsca na zdjęcia, muzykę i aplikacje. Smartfon Sharp AQUOS D10 posiada także slot na drugą kartę SIM, co pozwala na jednoczesne korzystanie z numeru prywatnego i służbowego lub w przypadku dłuższego pobytu za granicą - oferty lokalnego operatora.

Sharp AQUOS C10
Sharp AQUOS C10
Kolejny model AQUOS C10 to smartfon o stylowym wyglądzie. Firma Sharp wykorzystała technologię FreeFrom w celu stworzenia niemal bezramkowego smartfona, którego ekran LCD o przekątnej 5,5" (13,97 cm) z pełną rozdzielczością HD+ zajmuje 87,5% przedniej powierzchni.

Kamera umieszczona z tyłu urządzenia to dwa obiektywy: 12-megapikselowy z przysłoną f/1,75 i 8-megapikselowy z przysłoną f/2,0. Dzięki dużej ilości światła docierającej do obu aparatów, użytkownik może cieszyć się jakością zdjęć - także tych robionych po zmroku, np. przy ognisku czy podczas wieczornego wyjścia na koncert. Przednią kamerę wyposażono w obiektyw 8MP z przysłoną f/2,0, co zapewnia wyraźne portrety i selfie. Smartfon Sharp AQUOS C10 oferuje dwa rodzaje blokad ekranu - za pomocą kodu lub funkcji Face Unlock.

Pamięć wewnętrzna o pojemności 64 GB może zostać rozszerzona za pomocą karty microSD. Opcjonalnie użytkownik może włożyć także dodatkową kartę SIM. Bateria o pojemności 2700 mAh pozwala na prowadzenie rozmów przez około 19 godzin.

Sharp B10
Sharp B10
Trzeci zaprezentowany smartfon Sharp B10 wyróżnia się kompleksowym wyposażeniem i atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. Wyświetlacz 5,7" (14,5 cm) o rozdzielczości HD+ (1 440 x 720 pikseli) pokrywa 80% frontu urządzenia. Tył modelu Sharp B10 wyposażono w wygodny czytnik linii papilarnych, który obok zaimplementowanej także opcji Face Unlock, jest wygodną alternatywą pozwalającą szybko odblokować smartfon.

Sharp B10 to także podwójny aparat główny, składający się z 13-megapikselowego obiektywu z przysłoną f/2,0 i szerokokątnego 8-magapikselowego "oka". Kąt widzenia aparatu wynoszący 120 stopni umożliwia wykonywanie zdjęć krajobrazowych i grupowych. Przedni aparat rejestruje zdjęcia za pomocą 13-megapikselowego czujnika i przysłony f/2,2.

Podwójne gniazdo zapewnia miejsce na dwie karty SIM lub na jedną kartę SIM i kartę microSD. Pamięć wewnętrzną o pojemności 32 GB można rozszerzyć do 128 GB. Niezwykle wydajna bateria o pojemności 4000 mAh gwarantuje 21,5 godziny rozmów lub na 675 godzin czuwania.

Komentarze (1 - 3 z 3)

"675 godzin czuwania" -pierdu, pierdu idzie wiosna!
 3  
Witam! Po upadku Telepolisa zagoszczę tu na dłużej:-D :-D :-D
 1  
Witam! Po upadku Telepolisa zagoszczę tu na dłużej:-D :-D :-D
Jeśli chcesz czytać artykuły reklamowe o smartfonach (bez testów, bez recenzji) to witamy tutaj. :)
 3