Łukasz Szewczyk06.09.2018 (18:25)3 komentarze

Sharp powraca na europejski rynek smartfonów i prezentuje trzy nowe modele

Firma Sharp wkracza na europejski rynek smartfonów z modelami B10, AQUOS C10 oraz AQUOS D10.
Sharp
Koncentrując się na eleganckim wzornictwie, stworzono niemal bezramkowe, kompaktowe wyświetlacze FreeForm, które mimo dużego rozmiaru mieszczą się dłoni (od 5.5" do 5.99"). Dzięki technologii AQUOS, w którą wyposażone są dwa z zaprezentowanych modeli, wyświetlacz charakteryzuje się ostrością obrazu w jakości FullHD+ i wyrazistymi kolorami.
Sharp AQUOS D10 / Fot. Sharp
Sharp AQUOS D10 / Fot. Sharp
Sharp, na otwarcie targów IFA 2018, przedstawił model AQUOS D10. Wyświetlacz wielkości 5.99" (14.9 cm) z przednią kamerą wbudowaną w górną krawędź zajmuje 91% przedniego panelu urządzenia, delikatnie zachodząc na ramkę. Wszystko to dzięki samodzielnie opracowanym przez firmę wyświetlaczom w technologii FreeForm. Rozdzielczość Full HD+ (2160 x 1080 pikseli) zapewnia jakość obrazu i wyraziste kolory, uzyskane dzięki technologii AQUOS stosowanej w wysokiej klasy telewizorach.

Główny aparat modelu Sharp AQUOS D10 został wyposażony w optyczny zoom oraz obiektywy 12 i 13 MP, które zapewniają ostre zdjęcia nawet przy złych warunkach oświetleniowych. Dodatkowa 16-megapikselowa kamera przednia pozwala wykonać dobre selfie, a za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy szybko odblokować urządzenie.

Bateria o pojemności 2 900 mAh, którą posiada nowy smartfon Sharp, to ponad 20 godzin rozmów i około 525 godzin czuwania. Pamięć wewnętrzna o pojemności 64 GB z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD, zapewnia dużo miejsca na zdjęcia, muzykę i aplikacje. Smartfon Sharp AQUOS D10 posiada także slot na drugą kartę SIM, co pozwala na jednoczesne korzystanie z numeru prywatnego i służbowego lub w przypadku dłuższego pobytu za granicą - oferty lokalnego operatora.

Sharp AQUOS C10
Sharp AQUOS C10
Kolejny model AQUOS C10 to smartfon o stylowym wyglądzie. Firma Sharp wykorzystała technologię FreeFrom w celu stworzenia niemal bezramkowego smartfona, którego ekran LCD o przekątnej 5,5" (13,97 cm) z pełną rozdzielczością HD+ zajmuje 87,5% przedniej powierzchni.

Kamera umieszczona z tyłu urządzenia to dwa obiektywy: 12-megapikselowy z przysłoną f/1,75 i 8-megapikselowy z przysłoną f/2,0. Dzięki dużej ilości światła docierającej do obu aparatów, użytkownik może cieszyć się jakością zdjęć - także tych robionych po zmroku, np. przy ognisku czy podczas wieczornego wyjścia na koncert. Przednią kamerę wyposażono w obiektyw 8MP z przysłoną f/2,0, co zapewnia wyraźne portrety i selfie. Smartfon Sharp AQUOS C10 oferuje dwa rodzaje blokad ekranu - za pomocą kodu lub funkcji Face Unlock.

Pamięć wewnętrzna o pojemności 64 GB może zostać rozszerzona za pomocą karty microSD. Opcjonalnie użytkownik może włożyć także dodatkową kartę SIM. Bateria o pojemności 2700 mAh pozwala na prowadzenie rozmów przez około 19 godzin.

Sharp B10
Sharp B10
Trzeci zaprezentowany smartfon Sharp B10 wyróżnia się kompleksowym wyposażeniem i atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. Wyświetlacz 5,7" (14,5 cm) o rozdzielczości HD+ (1 440 x 720 pikseli) pokrywa 80% frontu urządzenia. Tył modelu Sharp B10 wyposażono w wygodny czytnik linii papilarnych, który obok zaimplementowanej także opcji Face Unlock, jest wygodną alternatywą pozwalającą szybko odblokować smartfon.

Sharp B10 to także podwójny aparat główny, składający się z 13-megapikselowego obiektywu z przysłoną f/2,0 i szerokokątnego 8-magapikselowego "oka". Kąt widzenia aparatu wynoszący 120 stopni umożliwia wykonywanie zdjęć krajobrazowych i grupowych. Przedni aparat rejestruje zdjęcia za pomocą 13-megapikselowego czujnika i przysłony f/2,2.

Podwójne gniazdo zapewnia miejsce na dwie karty SIM lub na jedną kartę SIM i kartę microSD. Pamięć wewnętrzną o pojemności 32 GB można rozszerzyć do 128 GB. Niezwykle wydajna bateria o pojemności 4000 mAh gwarantuje 21,5 godziny rozmów lub na 675 godzin czuwania.

Komentarze (1 - 3 z 3)

"675 godzin czuwania" -pierdu, pierdu idzie wiosna!
 3  
Witam! Po upadku Telepolisa zagoszczę tu na dłużej:-D :-D :-D
 1  
Witam! Po upadku Telepolisa zagoszczę tu na dłużej:-D :-D :-D
Jeśli chcesz czytać artykuły reklamowe o smartfonach (bez testów, bez recenzji) to witamy tutaj. :)
 3