Łukasz Szewczyk06.12.2006 (12:13)3 komentarze

W Szwecji rusza szybka sieć HSPA

Szwecka firma "3" - klient firmy Ericsson, przeszedł na jedną z najszybszych na świecie szerokopasmowych sieci telefonii komórkowej.
To ulepszenie w postaci High Speed Packet Access (HSPA) umożliwia klientom firmy "3" korzystanie z nowej generacji usług telefonii komórkowej, obejmujących łącze szerokopasmowe, filmy wideo i muzykę na telefony komórkowe. Zgodnie z umową, Ericsson dostarczył komercyjny sprzęt HSPA, oprogramowanie i usługi wdrożenia sieci.
Sieć HSPA firmy "3" jest ona ponad 50 razy szybsza niż połączenie dial-up i do pięciu razy szybsza niż inne sieci 3G. Klienci firmy "3" otrzymają prędkość pobierania z sieci wynoszącą średnio od 1 Mb/s do 1,5 Mb/s, a szczytową prędkość pobierania z sieci wynoszącą do 3,6 Mb/s, która ma być zwiększona do 7,2 Mb/s w przyszłym roku.

Karty do laptopa firmy "3" będą przydatne dla użytkowników korporacyjnych, pozwalając na szybki dostęp do danych w Szwecji. "3" i Ericsson będą kontynuować rozszerzanie zasięgu sieci i podnoszenie standardu oprogramowania w celu uzyskania szybszego transferu w roku 2007.

Komentarze (1 - 3 z 3)

witam..po1 chyba SZWEDZKA -"Szwecka firma "3".ciekawe cyfry.w Polsce za 5 lat moze tak będzie..a moze by tak wyemigrowac..
 0  
Pisze się "Szwedzka". Co za dysortografowie tu piszą artykuły.
 0  
Tyvärr, svenskarna sl?r oss p? huvud i tekniska avlysningar! Det är farlig :(
 0