Łukasz Szewczyk25.09.2018 (12:14)15 komentarzy

Vectra przejmie sieć Multimedia Polska? UOKiK. "Ryzyko ograniczenia konkurencji"

UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Vectrę kontroli nad spółką Multimedia Polska. W tej sprawie istnieje ryzyko ograniczenia konkurencji.
Vectra przejmie sieć Multimedia Polska? UOKiK. "Ryzyko ograniczenia konkurencji"
Jak już informowaliśmy, akcjonariusze większościowi spółki Multimedia Polska podpisali term sheet dotyczący możliwej sprzedaży 100 proc. akcji w kapitale zakładowym spółki na rzecz spółki Vectra, właściciela drugiej co do wielkości sieci telewizji kablowej w Polsce

Transakcja została zgłoszona do UOKiK w sierpniu 2018 roku. Uczestnicy koncentracji świadczą usługi telekomunikacyjne. Ich działalność pokrywa się w 39 miastach w zakresie płatnej telewizji, a w 45 miejscowościach rywalizują ze sobą jako dostawcy szerokopasmowego internetu stacjonarnego.
Z informacji przedstawionych przez przedsiębiorców wynika, że transakcja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji w kilkunastu miastach. Dlatego konieczna jest druga faza postępowania, w której UOKiK musi zweryfikować te dane.

Rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. Pierwszy etap trwa do miesiąca. Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku, postępowanie może trwać dłużej.

Komentarze (1 - 10 z 15)

ten uokik chce zniszczyc multimedie, najpierw zablokowali upc, teraz to, nastepny krok mm to pewnie bedzie bankructwo, ciekawe jak sie wtedy uokik bedzie martwil o ograniczenie konkurencyjnosci
 2  
jak c+ laczola sie z tv N to nie bylo problemu ograniczonej konkurencji a teraz to co niby
 6  
UOKIK chce zablokowania tego by ułatwić przejęcie dla POLSATU CYFROWEGO BO tak się to skończy . Ogranicza konkurencję ciekawe gdzie problem jest taki że bankructwo jest lepsze .
 2  
Cyfryowy Polsat od Października 2017 ma Netie o zgodę z ukoik nie było problemu. Więc nie sądzę żeby jeszcze chciał MMP z takim długiem. (1,5 mld) T-mobile myślało o przejęćiu ale się wycofalo i sfinalizowalo transakcjie z Orange gdzie o 1kwartału 2019 będzie na ich infrastrukturze sprzedawać swoje usługi (Tv/net).
 5  
Bo UPC jest dobre tylko wredy jak ma konkurenta... W UPC zawsze dodatkowe rzeczy da najdrozsze....tzn np Canal ect...zamiast ich od samego poczatku...to cwaniaki....
 6  
OSTATNIO BYLO UPC I TEZ NIE BYLO ZGODY TO JEST CHORE DLA MNIE JAK CHCA PRZEMOWAC TO NIECH PRZEJMUJA BRAK ZGODY TO JEST BRAK ROZWOJU!! TO NIGDY NIE BEDZIE JE ZGODY TO BY NIE BYL JAK UKE BEDZIE STAWIAC TAKIE TEZY.POLSAT KUPUJE CO CHCE I NIKT Z TEGO AFERY NIE ROBI KUPUJE I TYLE.
 3  
UOiK chce żeby Multimedia splajtowała bo innego wytłumaczenia tu nie ma.
Jak to fajnie wygląda działanie na szkodę firmy.
 4  
Kolejne 12-18 miesięcy rozważań, a potem uwalą przejęcie? Tylko Multimedia może już tego nie przetrwać...
 3  
MM generuje cały czas zysk, Jest konkurencyjna pod względem produktów.
W zeszłym roku miała co prawda 3% spadek wynikający z rozmów z upc i odsprzedaniem 10% bazy ( energia) Orange. Jest wyceniana na 3 000 000 000 zł.
A tu wielkie larum że Uokik zabiją ta firmę, że splatuje......
Efekt konsolidacji odczują kl w swoich portfelach. Zostanie drogie upc i Słabo-ofertowe Orange i vectra która dorówna standardom.
 1  
gniot chce przejąć jeszcze większy gniot. To dopiero będzie burdel
 2