Łukasz Szewczyk25.09.2018 (13:58)2 komentarze

ZBP: Ponad 7 mln aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych w Polsce

Liczba aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych wzrosła o prawie 1 mln w stosunku do poprzedniego kwartału i przekroczyła już 7 milionów - wynika z najnowszej edycji Raportu [email protected] opublikowanego przez Związek Banków Polskich.
ZBP: Ponad 7 mln aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych w Polsce
Na koniec drugiego kwartału 2018 roku liczba rachunków klientów indywidualnych posiadających umowy umożliwiające dostęp do usług bankowości internetowej wyniosła blisko 36,5 mln i wzrosła tym samym o 5,5% w stosunku do danych z tego samego okresu w zeszłym roku. Liczba klientów, którzy przynajmniej raz w miesiącu logują się do bankowości elektronicznej wyniosła 16,79 mln i wzrosła o 6,4% w stosunku II kwartału 2017 roku. Po raz pierwszy od roku średnia wartość przelewu klienta indywidualnego spadła do wartości poniżej tysiąca złotych i wyniosła 922,43 zł.
Dane dotyczące klientów biznesowych nie zmieniły się istotnie - liczba klientów MSP posiadających dostęp do bankowość internetowej wynosiła 2,34 mln. Udział aktywnych klientów MSP w łącznej liczbie klientów MSP łagodnie wzrasta z miesiąca na miesiąc. Zgodnie z danymi na koniec czerwca 2018 r. 61,92%, czyli 1,45 mln klientów MSP loguje się do bankowości elektronicznej co najmniej raz w miesiącu.

Polacy coraz częściej darzą zaufaniem także aplikacje mobilne swoich banków. Według danych na koniec II kwartału 2018 r., z pośród 9 mln użytkowników bankowości mobilnej, aż 7,24 mln aktywnie korzystało z bankowej aplikacji mobilnej. W porównaniu do danych na koniec marca 2018 r. (6,27 mln) oznacza to wzrost o 15%. Użytkownicy aplikacji mobilnych stanowią już ponad 43% wszystkich aktywnych klientów bankowości internetowej (klientów, którzy przynajmniej raz w miesiącu logują się do bankowości elektronicznej).
ZBP

Komentarze (1 - 2 z 2)

Wartość przelewów będzie spadała z dnia na dzień bo ludzie się boją dziurawych systemów operacyjnych w telefonach! W finale bankowość mobilna będzie się kończyła na sprawdzeniu salda.
 5  
7 mln potencjalnych ofiar. Jak to ludzie są ufni...a potem ryk, że wszystkie pieniądze zniknęły.
 2