Łukasz Szewczyk14.11.2018 (10:31)5 komentarzy

Play ogłasza plany strategiczne: 5G, nowe usługi cyfrowe, TV dla dużego ekranu

Operator komórkowej sieci Play zaprezentował zaktualizowaną strategię w perspektywie do roku 2022. Uruchomienie nowej generacji usług dostępu do Internetu oraz telewizji stanowi pierwszy krok w stronę usług 5G
Play ogłasza plany strategiczne: 5G, nowe usługi cyfrowe, TV dla dużego ekranu
Operator komórkowej sieci Play ogłosił średnioterminowe plany strategiczne do 2020 roku. Play ma ambicję zajęcia pozycji lidera konwergencji budowanej wokół technologii mobilnych w Polsce. Cel ten ma zostać osiągnięty poprzez realizację strategicznego planu zorientowanego na generowanie zrównoważonego wzrostu EBITDA i zwrotu dla akcjonariuszy, który opiera się na trzech filarach.
Pierwszy filar to przywództwo w konwergencji opartej o technologie mobilne, w oparciu o wiodącą pozycję Play jako operatora telefonii komórkowej w kraju poprzez: poprawę przychodów z użytkowania dzięki propozycji "więcej za więcej"; wzrost sprzedaży urządzeń, większości z nich z dodatkowymi usługami dla tych urządzeń; zdobycie pozycji trzeciego największego dostawcy Internetu w Polsce; oraz tworzenie wartości poprzez wdrożenie nowej generacji oferty telewizyjnej dla dużego ekranu.

Play chce pozostać także liderem usług cyfrowych poprzez: zwiększenie produktywności w sklepach i redukcję połączeń obsługi telefonicznej o 20 proc.; pozyskanie 20 proc. i utrzymanie 30 proc. klientów poprzez kanały zdalne, oraz realizacja 50 proc. transakcji klientów w kanałach online; przekształcenie 70 proc. klientów usług kontraktowych na użytkowników platformy Play24 oraz 80 proc. klientów do korzystania z systemu e-faktur i e-płatności.

Trzeci filar to dalsze inwestycje w nowoczesną sieć gotową na usługi 5G: osiągnięcie stopniowego spadku kosztów roamingu krajowego, do jego całkowitego wyłączenia w 2022; powrót średnioterminowych gotówkowych nakładów inwestycyjnych w stosunku do przychodu poniżej poziomu 10 proc. od roku 2021.

Komentarze (1 - 5 z 5)

czyli taki sam plan jak wszyscy pozostali operatorzy! być numerem 1. czas zweryfikuje
 12  
Przejmą multimedia polska?
 2  
TV no ciekawe jak to wypali
 1  
Zamiast "więcej za wiecej" wolę "więcej za mniej".


Pomarzyć ludzka rzecz.
 3  
Wciąż czekamy na łączną ofertę z Netflixem, HBOGO i Showmaxwm za powiedzmy 50 zł + 50 zł Internet 300 GB. Razem 100 zł za przyzwoity kontent. A 300 GB spokojnie starczy dla całej rodziny.
 0