Łukasz Szewczyk14.11.2018 (12:08)2 komentarze

Huawei wprowadza na rynek laptop z procesorem AMD Ryzen 5

Na rynku debiutuje Huawei MateBook D 14, który został wyposażony w ekran o przekątnej 14", dysk SSD o pojemności 256 GB, pamięć RAM 8 GB oraz procesor nowej generacji AMD Ryzen 5.
Huawei MateBook D 14 / Fot. Huawei
Huawei MateBook D 14 / Fot. Huawei
Nowy laptop z serii Huawei MateBook D jest oferowany w Polsce z systemem operacyjnym Windows 10 Home (w 64-bitowej wersji). Skierowany jest przede wszystkim do klientów indywidualnych, ale może być też solidnym narzędziem do pracy. Wyposażony został w trzy porty USB (Typu C, USB 3.0, USB 2.0) oraz wyjście HDMI. Laptop ma aluminiową obudowę, jest jednocześnie lekki (1.45 kg) i niewielkich wymiarów (15,8mm x 323mm x 221mm). W porównaniu z innymi urządzeniami dostępnymi w podobnej cenie, Huawei MateBook D 14 imponuje także parametrami.
Zainstalowany w nowym laptopie Huawei procesor AMD Ryzen 5 2500U zapewnia wydajność, kompletny zestaw funkcji służących rozrywce i optymalną efektywność energetyczną. To układ, który łączy 4-rdzeniowy, 8-wątkowy procesor centralny, wykonany w nagradzanej architekturze "Zen", z nowoczesnym procesorem graficznym Radeon Vega 8. Nowa "jednostka napędowa" AMD wraz z bezgłośnym dyskiem SSD 256 GB oraz 8 GB pamięci RAM sprawia, że Huawei MateBook D 14 powinien być wyborem dla tych, którzy korzystają z wielu aplikacji równocześnie, pracują intensywnie i długo, a w przerwach, w podróży lub po godzinach, nie stronią od gier i filmów.

Huawei MateBook D 14 / Fot. Huawei
Huawei MateBook D 14 / Fot. Huawei
Akumulator o pojemności 57.4Wh umożliwia działanie na jednym ładowaniu przez 8 godzin . Dodatkowo, Huawei MateBook D 14 został wyposażony w wydajny układ chłodzenia "canyon-vortex". Umożliwia on obniżenie temperatury obudowy urządzenia o ok. 1-1,5 °C.

Cztery głośniki przy wsparciu technologii Dolby Atmos zapewniają czysty i przestrzenny dźwięk, zarówno w niskich i wysokich częstotliwościach. Ekran IPS Full HD (1920x1080) wyświetla obraz o wyrazistych detalach i kolorach. Dzięki matowej matrycy jest on dobrze widoczny nawet przy bardzo jasnym, naturalnym oświetleniu. Dostępny w laptopie tryb ochrony oczu filtruje szkodliwe dla wzroku niebieskie światło oraz dostosowuje jasność ekranu do warunków otoczenia. Dodatkowy komfort pracy zapewnia klawiatura z podświetleniem.

Nowy laptop Huawei będzie dostępny w kolorze Mystic Silver w sklepach Komputronik, MediaExpert, MediaMarkt, RTV Euro AGD oraz x-kom, a także u operatora Orange. Rekomendowana cena wynosi 2 619 PLN.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Dell, Dell i jeszcze raz Dell.
 5  
Dell, Dell i jeszcze raz Dell.
dell sie juz dawno skonczył. obecne delle to chinski syf
 4