Łukasz Szewczyk28.11.2018 (12:26)6 komentarzy

Vectra prowadzi rozmowy z Multimedia Polska o przejęciu. Będzie nowy lider TV kablowej?

Pozycja lidera UPC Polska na polskim rynku telewizji kablowej zagrożona. Vectra i Multimedia Polska wciąż prowadzą rozmowy o fuzji.
Multimedia + Vectra
Pod koniec wakacji 2018 roku informowaliśmy, że spółka Multimedia Polska, trzeci co do wielkości operator telewizji kablowej w Polsce, robi kolejne podejście do zmiany właściciela. Dokładnie 28 sierpnia 2018 roku akcjonariusze większościowi spółki Multimedia Polska podpisali term sheet dotyczący możliwej sprzedaży 100 proc. akcji w kapitale zakładowym spółki na rzecz spółki Vectra.
Na początku tego miesiąca Multimedia Polska poinformowała, że akcjonariusze większościowi oraz zarząd spółki Multimedia Polska zdecydowali w dniu dzisiejszym o nieprzedłużaniu okresu wyłączności oraz odstąpieniu od planowanej transakcji.

Okazuje się jednak, że nie wszystko stracone. Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że Vectra wciąż zainteresowana jest przejęciem Multimedia Polska. - Dostaliśmy informację od kupującej spółki, że Vectra i Multimedia porozumiały się co do kontynuowania procesu związanego z zamiarem koncentracji i wniosek nie będzie wycofany. W związku z tym postępowanie jest w toku - mówi Rzeczpospolitej Maciej Chmielowski z biura prasowego UOKIK.

Jeśli ostatecznie dojdzie do transakcji Vectra będzie liderem na rynku telewizji kablowej pod względem liczby abonentów - na koniec 2017 roku łącznie spółki obsługiwały ponad 1,650 mln abonentów. Dla porównania, obecny lider UPC Polska - ponad 1,4 mln abonentów.

Przypomnijmy, że wcześniej przejęciem sieci Multimedia Polska była zainteresowana UPC Polska, największy operator telewizji kablowej. Ostatecznie zrezygnowano z transakcji, po tym jak UOKiK przedstawił zastrzeżenia do koncentracji, w których wskazał że transakcja doprowadzi do ograniczenia konkurencji w kilkunastu miastach.
Rzeczpospolita/wł

Komentarze (1 - 6 z 6)

Vectra wykupi Multimedie a potem UPC wykupi Vectrę i będzie 1 nadawca tv w Polsce
 3  
Nie bo UPC jak nie ma konkurencji to jest mega droga i oferta w miejscu....
 5  
brak słów. Dwie beznadziejne kablówki chcą stworzyć jeszcze większą kiepściznę. To będzie beczka śmiechu. UPC i tak ich zmiecie.
 1  
wymień jedną dobrą kablową sieć orange tv ,cyfrowy polsat .wymień choć jedną dobą .
 1  
wymień choć jedną kablową sieć dobrą i sensownymi kanałami w ofercie programowej cyfrowej .
 1  
dlaczego decyzja o ewentualnej fuzji nie jest jawna tylko trzymana tajemnicy przed abonentami dlaczego ? Abonenci dowiedzą się ostatni po fakcie dokonanym .
 1