Łukasz Szewczyk01.12.2018 (15:21)2 komentarze

Orange Polska kupił sieć światłowodową w Bełchatowie

Orange Polska (OPL) podpisał z bełchatowskim operatorem hurtowym TELEKOMP umowę zakupu lokalnej sieci FTTH. W jej zasięgu jest blisko 7,3 tys. gospodarstw domowych i lokali biznesowych. Ponadto TELEKOMP wybuduje na potrzeby Orange podłączenia do ponad tysiąca domów jednorodzinnych.
Orange Polska kupił sieć światłowodową w Bełchatowie
Zakupiona sieć ma parametry zbliżone do standardu Orange. Dzięki niej powiększy się zasięg Orange Światłowodu.
W lutym Orange kupił położoną w Kielcach część sieci światłowodowej firmy Nettelekom. Nie wyklucza kolejnych takich zakupów lub nawet przejęć innych lokalnych operatorów tam, gdzie będzie to uzasadnione ekonomicznie. Jest to zgodne ze strategią firmy, której jednym z filarów jest rozwój sieci światłowodowej.

Orange Polska realizuje obecnie ambitny program inwestycji światłowodowych. Na ten cel planuje przeznaczyć ok. 4,2 mld zł w latach 2016 - 2020. Dzięki temu z usługi Orange Światłowód będzie mogło skorzystać nawet 5 mln gospodarstw domowych. Już obecnie sieć światłowodowa operatora dociera do 3,2 mln domów, firm i mieszkań a z internetu światłowodowego korzysta 324 tys. klientów.

Ponadto w ramach pierwszego i drugiego konkursu POPC Orange Polska wybuduje sieć światłowodową dla ponad 370 tysięcy gospodarstw domowych i ponad 3 tys. szkół na terenie kilkuset gmin w całym kraju. Na realizację tych inwestycji przeznaczy 289 milionów zł z własnych środków, uzupełniając je o 744 milionów zł dofinansowania ze środków europejskich.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Coś kiepski im to idzie miało być założone już rok temu i nic z tego obiecali a nie wyrobili się bo po prostu maja ludzi za nic
 1  
Ja bym chętnie zaproponował żeby przejęli firmę która ma swiatłowód na moim terenie, bo już ręce opadają. Zrobili 90% ulic i reszte olali... Moze orange by za nich dokończyło.
 1  

Polecamy