Łukasz Szewczyk27.12.2018 (16:40)6 komentarzy

Orange: Zmiany w roamingu, większe pakiety danych w UE

Od 1 stycznia 2019 roku klienci abonamentowi Orange korzystający z roamingu w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego będą mogli przesyłać mobilnie więcej danych niż dotychczas. Ponadto niższe będą opłaty za przesyłanie danych po wyczerpaniu pakietu.
Orange: Zmiany w roamingu, większe pakiety danych w UE
Stawka za każdy MB danych po wykorzystaniu pakietu spadnie z 0,03 zł brutto do 0,0234 zł brutto. Dzięki temu cena 1 GB od Nowego Roku będzie niższa o prawie 7 zł.
Taka sama obniżka dotyczy opłat dodatkowych za każdy MB oraz MMS, które mogą zostać doliczone w przypadku naruszania Polityki Uczciwego Korzystania (FUP) z roamingu w UE.

Nowy cennik przewiduje, że niezależnie od opłat dodatkowych, wynikających z zasad FUP, Orange może naliczyć dopłaty na podstawie decyzji Prezesa UKE dotyczącej korzystania z usług w roamingu w UE:
• 0,05 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego,
• 0,02 zł za minutę odebranego połączenia głosowego,
• 0,01 zł za wysłaną wiadomość SMS,
• 0,00738 zł za wysłaną wiadomość MMS,
• 0,00738 zł za każdy MB transmisji danych (opłata dodatkowa za 1 GB transmisji danych wynosi 7,56 zł).

Jednak klienci, którzy od 1 stycznia do 18 kwietnia 2019 r. podpiszą z Orange umowę lub aneks do umowy na mobilne usługi abonamentowe z dostępnym roamingiem w UE, nie będą ponosić tych dodatkowych kosztów dzięki promocji "Roaming w UE bez dopłat". Nowy cennik nie dotyczy klientów, którzy podpisali lub przedłużyli umowy do końca 2018 roku.

Zmiany w cenniku usług roamingowych dla klientów indywidualnych i biznesowych w abonamencie wynikają z wdrożenia przepisów unijnych regulujących stawki hurtowe za transmisję danych w UE.

Kraje Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr (Republika Cypryjska), Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Gujana Francuska, Gwadelupa, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Martynika, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Reunion, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Orange to banda oszustów i złodziei.I tyle w temacie
 10  
A ja jestem zadowolony z usług Orange
 5  
I tak nie drogo wychodzi
 1  
Przecież w Niemczech ledwo gprs od nich działa a o lte to można pomarzyć. Niech się wypowie ktoś kto korzysta z ich roamingu. Ja mam złe doświadczenie.
 0  
Przetestuj rozne sieci i wymus np lte jak masz samsunga to aplikacja force lte. Kozystalem z roamingu w NJU czyli Orange w kilku krajach nie bylo z tym problemu, kozystalem rowniez z play i to byla tragedia.
 0  
Musisz wiedziec jeszcze ze Niemcy mają bardzo słaby internet mobilny.
Jest o tym powszechnie wiadomo - masa artykułów w necie
 0