Łukasz Szewczyk10.01.2019 (11:07)7 komentarzy

SMS-y mocno wspierają WOŚP

Co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jednoczy ludzi wokół słusznego celu. Tak potężne wydarzenie angażujące pracę tysięcy osób wymaga odpowiedniej organizacji. SMS-y już od kilku lat wspomagają działania organizatorów tej imprezy usprawniając zakrojoną na szeroką skalę komunikację między nimi.
Wielką Orkiestrę Świątcznej Pomocy można wspierać przez SMS / Fot. Łukasz Widziszowski
Wielką Orkiestrę Świątcznej Pomocy można wspierać przez SMS / Fot. Łukasz Widziszowski
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to szeroko zakrojona impreza masowa przeprowadzana w krótkim czasie i wymagająca tym samym prostych, szybkich, niezawodnych oraz zasięgowych rozwiązań zarządczo-komunikacyjnych. Jak pokazuje ostatnie badanie "Komunikacja SMS w Polsce" narzędziem, które odpowiada na te potrzeby jest SMS. Krótka i treściwa forma wiadomości oraz natychmiastowość zarówno przekazu jak i odbioru pozwalają na globalną komunikację między organizatorami, sztabami czy wolontariuszami w czasie rzeczywistym, wpływając tym samym na sprawniejszą realizację założonych zadań. - SMS-y pozwalają znacznie szybciej dotrzeć z ważnymi komunikatami do naszych odbiorców, czyli 1700 Szefów Sztabów 27. Finału WOŚP. Od kilku lat widzimy, że skuteczność SMS-ów jest bardzo wysoka, ponieważ każdy nosi przy sobie telefon, a komunikacja zbiorcza ułatwia dotarcie do dużej grupy odbiorców w jednym momencie - mówi Anna Ulanowska z Działu Obsługi Sztabów.
Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy wymaga komunikacji masowej, która zadziała niezwłocznie w sytuacji dynamicznej. - Dzięki masowej wysyłce SMS możemy natychmiast wysłać informację do wszystkich wolontariuszy, którzy z nami współpracują. Ta forma komunikacji jest dostępna dla każdego, a ponadto nie jest przeładowana informacjami (tak jak wiadomości wysyłane za pomocą Internetu). To wszystko sprawia, że zadania, które powinny zostać wykonane natychmiast, są rzeczywiście od razu realizowane - wyjaśnia Jagoda Czerwiec, młodsza specjalistka ds. komunikacji, członek redakcji internetowej WOŚP

Podczas ostatniej zbiórki kwota zebrana przez WOŚP wyniosła ponad 126 milionów złotych, zaś z samych SMS-ów Premium około 3 miliony złotych . Mimo wielu możliwości wsparcia akcji (wpłaty do puszek, aukcje internetowe, przelewy bankowe i inne) darczyńcy z każdym rokiem coraz chętniej przekazują datki właśnie za pomocą SMS-ów. Jak pokazuje wspomniane już badanie zrealizowane przez Platformę SerwerSMS.pl aż 72,1 % respondentów deklaruje, że korzysta z tego typu wiadomości do wsparcia akcji charytatywnych, doceniając szybkość i łatwość takiego rozwiązania. - Telefony mamy dzisiaj niemal wszyscy. Gdziekolwiek jesteśmy możemy wspomóc ulubioną organizację charytatywną poprzez wysyłkę SMS-a Premium. Jest to jedna z najprostszych i najszybszych form wsparcia NGOsów, dlatego warto wdrożyć je w swoich organizacjach. SerwerSMS.pl kolejny raz pomaga nam integrować wszystkie wysłane przez darczyńców SMS-y i na bieżąco informować, ile osób zaangażowało się w już we wsparcie WOŚP - wyjaśnia Małgorzata Mysłek, koordynator projektów Fundacji WOŚP.

Jak pokazuje przykład WOŚP, mimo pojawiających się wciąż nowych i rozwijających się technologii SMS-y gwarantują bezpośrednie, skuteczne, a przy tym tanie dotarcie do odbiorcy. - Cieszymy się mogąc wspierać swoimi zasobami tak wielką imprezę jak WOŚP i mając swój udział zarówno w procesie jej organizacji, jak i zbiórki datków na szczytne cele - mówi Edyta Godziek, PR & Marketing Manager w SerwerSMS.pl. Wyniki naszej wieloletniej współpracy pokazują, że z pozoru proste i używane do komunikacji prywatnej narzędzie, doskonale sprawdza się w biznesie czy właśnie działalności charytatywnej, wpływając na naprawdę spektakularne efekty akcji. Zawsze na koniec przedsięwzięcia przekazujemy organizatorom dane o liczbie darczyńców, którzy w ten sposób wsparli akcję - dodaje.

Aktualny stan zbiórki WOŚP zgromadzonej za pomocą wiadomości SMS można sprawdzić w internecie.

Komentarze (1 - 7 z 7)

brawo tępogłowi. dawcy
 22  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
daj ojcu tadziowi jak wolisz i mozesz mu jeszcze possac jal juz bedziesz kleczal
 32  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Pokaż Twoich możliwości "intelektualnych" bezcenny.
 35  
od wielu lat nie wspieram wośp
 1  
Wy "polaczki" to jesteście tępaki. Dawajcie czarnym żeby wasze dzieci gwał....li
 7  
Czerwony pająk , zatwardziały ateista milicyjny pomiot wysyła "światełka do nieba" ? Jak to można zrozumieć albo wytłumaczyć ?
 5  
Treść komentarza może zawierać obraźliwe słowa - kliknij by wyświetlić.
Pierdolone niepolskie tzw. gadzinówki-brukowce już zapomniały jak ich przodkowie palili żydów w krematoriach. A teraz raczą wytykać Polakom antysemityzm.... Pogonić to jebane towarzystwo raz na zawsze z Naszego Kraju na wieki. Amen. I niech ich muzułmanie ubogacają swoją kulturą.
 2