Łukasz Szewczyk20.02.2019 (21:11)2 komentarze

Samsung zaprezentował składany smartfon Galaxy Fold

Firma Samsung Electronics zaprezentowała Galaxy Fold - składany smartfon będący prekursorem nowej kategorii urządzeń mobilnych.
Samsung Galaxy Fold / Fot. Samsung
Samsung Galaxy Fold / Fot. Samsung
Galaxy Fold jest wyposażony w pierwszy na świecie 7,3‑calowy wyświetlacz Infinity Flex, który można złożyć, zmniejszając rozmiary urządzenia i zamykając ekran w środku. Wyświetlacz na obudowie urządzenia: 4,6" HD + Super AMOLED (21:9)

Ekran wewnętrzny nie tylko się zgina, ale też można go całkowicie złożyć. Samsung opracował nową warstwę polimerową i stworzył wyświetlacz o ok. 50 proc. cieńszy niż typowy wyświetlacz smartfonu. Galaxy Fold otwiera się i zamyka niczym książka. W celu uzyskania takiego efektu, firma Samsung opracowała specjalne zawiasy z wieloma punktami domykającymi.
Galaxy Fold został zaprojektowany od podstaw. Skaner linii papilarnych znajduje się w miejscu, gdzie zwykle trzymamy kciuk, dlatego urządzenie można w prosty sposób odblokować. Dwa akumulatory oraz komponenty są równomiernie rozłożone, tak, aby Galaxy Fold dawał poczucie wyważenia, gdy trzymamy go w dłoni.

Po rozłożeniu, Galaxy Fold umożliwia pracę z wieloma aplikacjami czy skorzystanie z doskonałego ekranu do przeglądania cyfrowych czasopism, oglądania filmów czy treści w rozszerzonej rzeczywistości (AR). Na Galaxy Fold można otworzyć do trzech aktywnych aplikacji równocześnie, łącząc np. przeglądanie stron internetowych, oglądanie wideo i chat z przyjaciółmi - wszystko na jednym ekranie. Przejście z ekranu na obudowie do głównego wyświetlacza jest intuicyjne i bezproblemowe. Niezależnie od aktualnie używanego ekranu, aplikacje wyświetlą te same informacje.

Galaxy Fold
Galaxy Fold
Firma Samsung podjęła współpracę z programistami Google i społecznością deweloperów Android, aby mieć pewność, że aplikacje i usługi będą dostosowane do Galaxy Fold.

Samsung wyposażył Galaxy Fold w wydajny procesor ośmiordzeniowy 7 nm 64-bitowy nowej generacji i 12 GB pamięci RAM, by działał jak komputer. Za sprawą bezprzewodowego ładowania PowerShare, Galaxy Fold może ponadto równocześnie ładować swoje akumulatory oraz akumulatory innego urządzenia, gdy jest podłączony do zwykłej ładowarki.

Dzięki sześciu obiektywom - trzem z tyłu, dwóm w środku i jednemu na obudowie urządzenia - system aparatów Galaxy Fold jest bardzo elastyczny. Nie ma znaczenia, w jaki sposób trzymane jest urządzenie, aparat będzie zawsze gotowy, aby uchwycić moment. Galaxy Fold wprowadza multitasking na nowy poziom, pozwalając korzystać z innych aplikacji w czasie rozmowy wideo.

Galaxy Fold będzie dostępny w drugim kwartale 2019 roku.
Samsung

Komentarze (1 - 2 z 2)

Bez sensu!!
 3  
Ciekawe czy będą ten wyświetlacz i nowe oparte na tej technologii będą sprzedawać innym bo patrząc na politykę firmy Samsung jak ten Galaxy Fold rozejdzie się szybciutko to zaraz ekran będą kupować Chińczycy i Amerykańskie przedsiębiorstwo Apple.
Pełen wypas trzeba przyznać i zacząć robić nadgodziny by miesięczną wypłatę za to oddać.
 1