Łukasz Szewczyk03.04.2019 (13:41)5 komentarzy

Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu w 2018 roku wysłali eksabajt danych w sieci mobilnej

Ponad miliard GB zostało przesłanych w sieci Grupy Cyfrowy Polsat w 2018 roku. Jak przekonuje operator, jest to pierwszy eksabajt danych w sieci mobilnej w Polsce, z czego ponad 91% transferu odbyło się w technologii LTE i LTE Advanced, w zasięgu których jest odpowiedni 99% oraz 73% Polaków.
Plus
Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu w 2018 roku przetransferowali 965 PB, czyli aż o 28% więcej niż w roku wcześniejszym, a łącznie z ruchem w roamingu oraz operatorów MVNO przez sieć Grupy Cyfrowy Polsat przesłano ponad eksabajt danych (1 EB to wielkość oznaczająca 10 podniesione do 18 potęgi, czyli miliard gigabajtów).
Jak informuje operator, rok 2018 to czas stale prowadzonych inwestycji w dalszą rozbudowę sieci telekomunikacyjnej. Były one prowadzone w oparciu o posiadane i wykorzystywane przez Grupę Cyfrowy Polsat częstotliwości z zakresu 900 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz oraz agregację pasma z tych zasobów. Na koniec 2018 roku Grupa posiadała ponad 13,3 tysięcy systemów eNodeB działających w technologii LTE/LTE Advanced na różnych pasmach.

Agregacja pasm w połączeniu z zastosowaniem modulacji 256 QAM i MIMO4x4 pozwala dostarczać klientom Plusa i Cyfrowego Polsatu coraz wyższą jakość świadczonych usług. Umożliwiło to oferować w niektórych regionach Polski technologię LTE-Advanced o maksymalnej prędkości transmisji powyżej 600 Mb/s.

Te nowoczesne rozwiązania technologiczne wdrażane są w Grupie Cyfrowy Polsat od października 2017 roku, co według ostatnich komunikatów wysyłanych do rynku i klientów przez konkurencję prowadzi do wniosku, że Plus wraz z Cyfrowym Polsatem już od ponad półtora roku są 5G-Super Ready

Komentarze (1 - 5 z 5)

Nie co się dziwić taka ilość abonentów, nadajniki obciążone, każdy w godzinach 20-22 pobiera z tą prędkością 2Mbps. Nawet czasem da się oglądać YouTube 480p jak dobrze pójdzie.

5G super ready omg ... następni. Jednak Plus wymyślił super hiper nazwę, Play ma 5G ready a Plus po nazwie wnioskując coś jeszcze lepszego : D

TRZYMAĆ SIĘ Z DALEKA OD INTERNETU PLUSA I CP!
 8  
hahahaha,a to dobre a w testach prędkości ostatni.....bajki to dzieciom opowiadać....
 9  
Eksabajt danych ale sieć to skansen technologiczny :-)
 9  
Internet w Plusie w ramach oferty "telefonicznej" jest ok. Słabo wygląda internet ODU IDU w godzinach szczytu.
 4  
Przez ten głupawy marketing Pleja, będzie teraz oszukańcza licytacja na dopisywanie do nazwy 5G super/hiper/mega ready. Wcześniej Ci oszuści wprowadzili sieć 4G nie oferując i w ogóle nie mając sprzętu do oferowania tego standardu.
 2