Łukasz Szewczyk11.04.2019 (11:41)1 komentarz

Google Cloud i Orange Polska wspólnie rozwijają usługi chmurowe

Google, Orange Polska i Integrated Solutions zaoferują klientom biznesowym pełny zakres usług chmurowych.
Google Cloud i Orange Polska wspólnie rozwijają usługi chmurowe
Współpraca Orange Polska z Google Cloud rozpoczęła się w 2017 roku, obejmując rozwiązania G Suite. Obecnie potencjał Google Cloud Platform stanowić będzie wsparcie w ważnych dla Orange Polska dziedzinach jak Big Data, analityka, uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja (AI), Internet Rzeczy (IoT), robotyzacja procesów (RPA) oraz aplikacje internetowe i mobilne.
- Rozwój usług ICT, szczególnie usług chmurowych, jest niezbędny w cyfrowej transformacji biznesu, w której Orange Polska wspiera polskich przedsiębiorców. Stawiamy na profesjonalne usługi i współzarządzanie z klientem jego światem IT, wykorzystując najlepsze rozwiązania liderów chmurowych z Google na czele - powiedziała Bożena Leśniewska, wiceprezes Orange Polska ds. Rynku Biznesowego.

Dzięki firmie Integrated Solutions - integratora IT należącego do Orange Polska, operator dostarcza rozwiązania "szyte na miarę" i dostosowane do specyfiki konkretnego odbiorcy.

- Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z Orange Polska, usługi Google Cloud będą bardziej dostępne dla polskich firm. Migracja do chmury jest dzisiaj jednym z kluczowych elementów rozwoju i cyfrowej transformacji przedsiębiorstw. Wierzymy, że szybka adopcja technologii opartych o rozwiązania w chmurze może mieć krytyczne znaczenie dla budowania przewagi konkurencyjnej polskiej gospodarki. Niewątpliwie Orange, jako technologiczny doradca firm i instytucji, może odegrać kluczową rolę w tym procesie - powiedziała Magdalena Dziewguć, Territory Manager Central Europe, Google Cloud.

Polska, podobnie jak inne kraje w regionie centralnej i wschodniej Europy, jest na początku drogi we wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań chmurowych. Korzysta z nich jedynie 11 proc. polskich firm w porównaniu do 65 proc. firm w Finlandii.

Polscy przedsiębiorcy dostrzegają potrzebę i korzyści wynikające z cyfryzacji biznesu oraz zastosowania nowych technologii. Według badań International Data Corporation (IDC), rynek chmurowy w Polsce w ciągu najbliższych 3 lat podwoi swoją wartość. Szacuje się, że w 2022 r. będzie wart ok. 593.5 miliona dolarów.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Temat "wspólnie rozwijają", a w treści, że orange będzie sklepem/integratorem usług chmurowych google.

Ehh.
 0