Łukasz Szewczyk12.04.2019 (9:32)9

Instytut Łączności: Mobilny internet coraz popularniejszy, pojemność istniejących sieci na wyczerpaniu

Tylko w ubiegłym roku polscy użytkownicy wykorzystali w sumie ponad 3 mld GB danych - to ponad dwa razy więcej niż jeszcze w 2016 roku. Do 2025 roku średnie miesięczne użycie danych w mobilnym internecie w Polsce wzrośnie już prawie 25-krotnie. Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie, operatorzy muszą zwiększać pojemność sieci, co zdaniem ekspertów nie jest możliwe przy obecnie obowiązujących, archaicznych normach pól elektromagnetycznych (PEM).

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 9 z 9)

"Internet mobilny ma 14-procentowy udział w całkowitym ruchu internetowym w Polsce, przy średniej europejskiej na poziomie 6 proc. - wynika z raportu opracowanego przez Instytut Łączności na zlecenie Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji."

.... i oby tak dalej. Dzięki temu nielimitowany stacjonarny internet od kablówek ( 60 Mb/s do nawet 1 Gb/s) można mieć za dosłownie 20 - 50 - 70 zł. miesięcznie.
 4  
Polska to dziwny kraj. W przypadku smogu, który stanowi śmiertelne zagrożenie, rządzący są bardzo liberalni i nie widzą problemu nawet, gdy po wyjściu z domu pył chrzęści w zębach. W przypadku promieniowania elektromagnetycznego - jak wynika z artykułu - mamy normy stukrotnie (!!!) ostrzejsze, niż reszta Europy.
 0  
Jedź do Szwajcarii, tam normy są niższe od tych obecnych w Polsce. Sam piszesz, że pył chrzesci w zębach, czyli organizm posiada mechanizmy ochronne i podpowiada ci: zmień środowisko. W przypadku smogu elektromagnetycznego mechanizmów ochronnych nie ma, za to na przestrzeni lat siada układ nerwowy, mogą pojawić się nowotwory. Co jest zatem zdrowsze?
 0  
Właśnie w Szwajcarii 5g jest już prawie dostępne i ludzie nie robią tam żadnych problemów z wdrażaniem nowej technologii czy normami.
 0  
Technologia 5g po to właśnie powstała, aby problemy z LTE zniknęły.
 0  
tylko 5G was uratuje. Zas%$#i lobbyści telekomunikacyjni.
 0  
5G rozwiąże problem z zapychaniem się internetu mobilnego. Jak ktoś uważa, że nagle 5G będzie miało znacząco inny wpływ na nasze zdrowie niż obecna sieć to widocznie mało zgłębił temat.
 0  
A będzie jeszcze popularniejszy, coraz więcej ludzi przekonuje się do sieci mobilnej bo to wygodny sposób na komunikację ze światem, po wejściu nowej technologii 5G korzystanie z internetu w naszych telefonach będzie o wiele bardziej przyjemne i przystępne.
 0  
Nie ma się co dziwić że coraz popularniejszy, jest to najwygodniejsza forma komunikacji ze światem. 5G na pewno nam się przyda i to szybciej niż myśleliśmy.
 1