Łukasz Szewczyk15.04.2019 (11:32)brak komentarzy

LG i Swisscom wprowadzają technologię 5G do Europy

Szwajcarscy użytkownicy jako pierwsi w Europie będą mogli poznać zalety sieci nowej generacji korzystając ze smartfonu LG V50ThinQ. Firmy LG i Swisscom poinformowały o bliskim udostępnieniu komercyjnych usług 5G w Europie oraz współpracy
LG V50ThinQ 5G
Partnerstwo ze Swisscom jest dla LG zaledwie początkiem działań, ponieważ firma angażuje się we współpracę z innymi europejskimi operatorami planującymi uruchomienie usług 5G w roku 2019.
- Firma LG koncentruje się na umocnieniu czołowej pozycji w dziedzinie technologii 5G poprzez wprowadzanie nowoczesnych urządzeń oraz nawiązywanie ukierunkowanej na klientów współpracy z operatorami, takimi jak Swisscom. Zwiększenie tempa, w jakim postępuje komercjalizacja technologii 5G w Europie będzie wymagało silnego partnerstwa a firma LG chce stać się kluczowym graczem, gdy usługi 5G staną się szeroko dostępne w regionie - mówi Morris Lee, wiceprezes oraz szef jednostki biznesowej działu LG Electronics Mobile Communications.

Sieć 5G pozwoli na szybsze przesyłanie większych ilości danych, a tym samym zapewni lepszy dostęp do multimediów. Dlatego, aby umożliwić klientom firmy Swisscom wygodniejsze korzystanie z treści przesyłanych w technologii 5G, firma LG zaoferuje do smartfona V50 moduł dodatkowego ekranu Dual Screen. Moduł Dual Screen, otwierany tak jak etui, zawiera 6,2-calowy wyświetlacz OLED. Dzięki temu zapewnia większy komfort oglądania np. koncertów i wydarzeń sportowych transmitowanych z wykorzystaniem usług streamingowych w sieci 5G.

Po rozłożeniu na płasko smartfon LG V50ThinQ 5G z modułem Dual Screen przekształca się w przenośną konsolę do gier z wyświetlaczem Dual Screen pełniącym funkcję dedykowanego gamepadu. Dwa wyświetlacze zapewniają też zupełnie nowy poziom komfortu podczas pracy wielozadaniowej: np. na jednym ekranie można oglądać film, a na drugim przeglądać bazę danych IMDb. Co najważniejsze, moduł Dual Screen można szybko odłączyć, aby oszczędzać energię i zmniejszyć ciężar smartfona.

Smartfon LG V50 ThinQ 5G wyposażony jest w nowy procesor Qualcomm Snapdragon 855 Mobile Platform oraz modem 5G Snapdragon X50. Ponadto, w swoim pierwszym smartfonie 5G firma LG zastosowała baterię o pojemności 4000 mAh, o 20 procent większej niż w modelu LG V40 ThinQ, ponieważ transmisja danych w standardzie 5G wiąże się z większym zużyciem energii niż w przypadku sieci LTE. Z myślą o skutecznym odprowadzaniu ciepła wydzielającego się podczas intensywnej pracy podzespołów, smartfon V50 ThinQ 5G jest wyposażony w system chłodzenia z komorą parową, który jest prawie trzykrotnie większy o stosowanego w poprzednim modelu z serii V.