Łukasz Szewczyk30.05.2019 (17:18)15

Kablowa rewolucja coraz bliżej. Duże kablówki udostępnią swoje sieci konkurencji

Oferta Orange na łączach UPC, Multimedia Polska czy Vectra? Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał pierwsze decyzje, które uławiają konkurencji dostęp infrastruktury dużych sieci kablowych.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 15)

W końcu dobre informacje.Byle wlazło to do końca września a miłą chęcią skorzystam z usług innej firmy na łączu światłowodowym Orange.
 2  
ja to dwa razy miałem, a raczej byłem zmuszony do innego operatora niż UPC i zawsze masakra. UPC jest jednak najlepsze i nie zamienię na innego operatora, a zwłaszcza internetu UPC nie oddam.
Rainbow to the stars 30.05.2019 (19:55:56)
 0  
Co za bzdura! Jak to sobie wyobrażacie? Że nagle UPC wpuści swoją ofertę telewizyjną w DVB-C w światłowód Orange'a? Jak? Gdzie? Kto sfinansuje potrzebne urządzenia? Kto zapłaci za niestandardowy sprzęt (dekodery) dla abonentów? A takie drobiazgi, jak zagwarantowanie pasma na dane usługi? A może będzie to leciało tak, jak IPTV z Polsatu - raz lepiej, raz gorzej, w zależności ile pasma pozostało do dyspozycji?
Żeby coś takiego działało normalnie, operatorzy powinni wspólnie budować sieć, tworząc wspólne centra zarządzania siecią. Tyle, że wtedy by się okazało, że wszyscy mają taką samą cenę.
 4  
Dobra decyzja. W końcu dopuszczona zostanie konkurencja np. w blokach, którymi zarządzają spółdzielnie, i z nikomu nieznanych przyczyn nie dopuszczają innych podmiotów do budowy infrastruktury.
 0  
" Prezes UKE wydał decyzje określające warunki zapewnienia dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej w zakresie kabli telekomunikacyjnych w budynkach wielorodzinnych dla sześciu operatorów kablowych - UPC Polska, Vectra, Multimedia Polska, Netia, INEA oraz TOYA. "

.... płatna TV mnie nie interesuje (to dobre dla emerytów i psycho-fanów sportu), ale możliwość wybrania operatora internetu (spośród tych sześciu firm) jak najbardziej.
Teraz to ja będę decydował komu dać 30 - 40 PLN miesięcznie za internet światłowodowy 300 - 600 Mb/s.
I niech mi który operator podskoczy, że chce więcej. :)
 3  
tak. Kablówki nie mogą sie przeciez doczekac az odbiorą od ciebie przelew 40 PLN ;-))
 2  
tak. Kablówki nie mogą sie przeciez doczekac az odbiorą od ciebie przelew 40 PLN ;-))
Nie rozumiem skąd te złośliwostki ?
Teraz płacę ledwo 49 PLN za internet 300 Mb/s (światłowód).
.................................................................
Po deregulacji rynku będę mógł (prawdopodobnie)wybierać usługę internetu spośród 6 firm wymienionych w artykule).
I te 6 firm będą żebrać o moje 40 PLN miesięcznie.
Jeśli ty płacisz więcej to współczuję i nie zazdroszczę braku konkurencji w twojej lokalizacji.
 4  
Bardzo dobra decyzja. Każdy klient odczuje poprawę.
 3  
widać jedno że konkurencja powinna być a nie tylko jeden operator . oferta programowa może w końcu konkurencyjna a nie tylko za pchaj dziury typu indyjskie lub inne gnioty .
 3  
Bardzo dobra decyzja. Każdy klient odczuje poprawę.
jaką poprawę? Że będziesz np mieć w bloku Vectrę lub MM, których wcześniej nie miałeś i będziesz się cieszyć, że w końcu tańszy operator? Taniej nie znaczy wcale lepiej, bo zmienisz operatora, którego usługi to porażka.
Ta regulacja da po prostu możliwość większego wyboru operatorów i nic poza tym.
Rainbow to the stars 31.05.2019 (19:28:09)
 0