Łukasz Szewczyk31.05.2019 (18:57)brak komentarzy

INEA podłączy do Internetu blisko 60 gminnych ośrodków kultury

INEA podpisała z Ministerstwem Cyfryzacji porozumienie, na podstawie którego operator zobowiązał się do podłączenia do szybkiego Internetu światłowodowego gminnych ośrodków kultury w Wielkopolsce.
Inea
INEA to lider technologii światłowodowej w Wielkopolsce. W zasięgu sieci FTTH operatora znajduje się obecnie ok 365 tys. gospodarstw domowych w regionie, a ze światłowodu INEA korzysta ponad 100 tysięcy z nich. INEA współpracuje także ze szkołami, instytucjami oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Do grupy tej dołączyły teraz także gminne ośrodki kultury.
Na mocy porozumienia operator podłączy do szybkiego Internetu w technologii Fiber-To-The-Home (ang. światłowód do domu) dokładnie 58 gminnych ośrodków kultury. Inwestycje te prowadzone będą wyłącznie z funduszy własnych operatora.

- INEA od wielu lat zaangażowana jest w rozwój lokalnych społeczności. W Polsce nadal istnieją miejsca, które pozbawione są dostępu do szerokopasmowego Internetu. Realizacja inwestycji, które prowadzimy w dużym stopniu przyczynia się do poprawy sytuacji w regionie. Dzięki tej inicjatywie, gminne ośrodki kultury, które często są centrum spotkań społeczności lokalnej, będą miały szansę na wykorzystanie najnowszych technologii multimedialnych przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń. Cieszę się że jesteśmy częścią tej inicjatywy - komentuje Michał Bartkowiak, Wiceprezes INEA S.A.

Szczegółowy harmonogram podłączenia placówek przesłany zostanie do Ministerstwa Cyfryzacji w ustalonym przez obie strony terminie.