Łukasz Szewczyk05.06.2019 (17:17)1 komentarz

INEA udostępnia swoją sieć światłowodową T-Mobile

INEA oraz T-Mobile Polska podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie świadczenia usług hurtowych INEA w modelu BSA. Uruchomienie usług planowane jest na III kwartał tego roku.
Inea
INEA konsekwentnie realizuje strategię otwierania sieci światłowodowej i udostępniania jej innym operatorom. 4 czerwca 2019 roku doszło do podpisania listu intencyjnego, którego celem jest udostępnienie T-Mobile Polska możliwie jak największego zasięgu adresowego operatora. T-Mobile Polska podejmie na sieci INEA działania komercyjne.
- W INEA wierzymy, że otwarta infrastruktura to przyszłość branży telekomunikacyjnej, dlatego od dłuższego już czasu skupiamy się na współpracy z innymi operatorami. T-Mobile Polska to drugi ogólnopolski dostawca usług, który będzie korzystał z naszej sieci. Jestem przekonany, że dla obu stron będzie to korzystna współpraca, natomiast klienci uzyskają dostęp do nowych usług - komentuje Michał Bartkowiak, Wiceprezes INEA S.A.

- Cieszymy się, że dzięki nawiązaniu współpracy z kolejnym partnerem, spółką INEA, będziemy mogli dotrzeć z naszą ofertą światłowodową oraz kompleksowym portfolio usług dla domu do jeszcze większej grupy odbiorców - powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska. - T-Mobile konsekwentnie realizuje strategię rozwoju, zmieniając się z operatora usług mobilnych w firmę technologiczną, dostawcę najwyższej jakości rozwiązań telekomunikacyjnych, a wkrótce również treści. Podpisanie listu intencyjnego z INEA to kolejny krok w tym kierunku - dodał.

Udostępnienie usług hurtowych dla T-Mobile nastąpi w trzecim kwartale 2019 roku.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Skoro t-mobile związują się z Ineą to musi być świetnym dostawcą. Ciekawe kiedy ruszy dystrybucja do klientów detalicznych.
 0