Łukasz Szewczyk12.06.2019 (12:10)brak komentarzy

Nowa aplikacja TomTom GO Navigation

TomTom ogłosił wprowadzenie na rynek TomTom GO Navigation. Aplikacja jest kompatybilna z Apple CarPlay, dzięki czemu kierowcy mogą korzystać z aplikacji również na ekranie w desce rozdzielczej. Mają oni dostęp do usług nawigacji online w czasie rzeczywistym bez konieczności usuwania danych, ponieważ mapy są przechowywane w telefonie.
TomTom GO Navigation, oparta na aplikacji TomTom GO Mobile, posiada wiele funkcji, które pomagają kierowcy w bezpieczniejszej nawigacji. Prawidłowy zjazd z autostrady lub właściwie pokonanie skrzyżowania jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek, dzięki dynamicznemu prowadzeniu kierowcy po pasie ruchu.
- Bardziej intuicyjna funkcja Moving Lane Guidance, dzięki której unikniemy stresujących zmian pasa ruchu w ostatniej chwili, jest zasilana danymi mapowymi zaprojektowanymi i zarządzanymi przez naszych ekspertów z Łodzi. Te same dane są również używane przez samo jeżdżące samochody do półautomatycznych manewrów na skrzyżowaniach - komentuje Kris Kobyliński, Senior Product Manager, TomTom Łódź.

TomTom GO Navigation jest zasilana przez aktualne mapy holenderskiej marki, dzięki czemu kierowcy mogą omijać zablokowane drogi. Jest to pierwsza aplikacja z mapami offline, w której co tydzień można aktualizować poszczególne elementy na mapie, takie jak ograniczenia prędkości, kierunki jazdy i zablokowane drogi. Ponadto TomTom oferuje aplikację Mapy, która umożliwia użytkownikom dodawanie i usuwanie regionów map w oparciu o ich osobiste potrzeby w zakresie jazdy. Istnieje możliwość wyboru map krajowych lub regionalnych, co ogranicza ilość używanej pamięci telefonu.

TomTom GO Navigation jest wyposażona w zestaw usług online, w tym TomTom Online Search i Routing ułatwiające wyszukiwanie miejsca, do którego chcemy dotrzeć. Aplikacja posiada również funkcję TomTom Traffic, dokładną i wiarygodną usługę dostarczania informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, a także aplikację TomTom Speed Cameras, pomagając tym samym kierowcy
w przestrzeganiu ograniczeń prędkości.

TomTom GO Navigation oferuje 30-dniową bezpłatną wersję próbną w połączeniu z okresową subskrypcją w wysokości 39,99 zł za sześć miesięcy lub 7-dniową bezpłatną wersję próbną w połączeniu z okresową subskrypcją w wysokości 8,99 zł za miesiąc lub 21,99 zł za trzy miesiące.

Aplikacja TomTom GO Navigation jest dostępna w App Store i powinna być dostępna na Android jeszcze w tym roku.

Obecni użytkownicy aplikacji TomTom GO Mobile będą mogli dokonać aktualizacji do nowej GO Navigation, gdy tylko będzie ona dla nich dostępna.