Łukasz Szewczyk26.06.2019 (10:09)5 komentarzy

Play inwestuje w światłowód i 5G. Operator przejmie grupę 3S

Spółka P4, operator sieci komórkowej Play, podpisał przedwstępną umowę zakupu akcji spółki 3S operatora sieci światłowodowej oraz klastra data centre.
Play
Transakcja wspiera realizację strategii Play skoncentrowanej na technologii mobilnej zakładającej rozwój efektywnej sieci bezprzewodowej o wysokiej przepływności. Podłączenie stacji bazowych (szczególnie w miastach) do sieci światłowodowej 3S zapewni poprawę jakości usług mobilnych 5G Ready a w przyszłości 5G, przy jednoczesnej kontroli kosztów transmisji i kolokacji. Akwizycja 3S pozwoli poszerzyć ofertę Play dla klientów biznesowych o usługi na sieci światłowodowej i data center, wykorzystując ogólnokrajową sieć sprzedaży i silną markę Play. Transakcja jest ukoronowaniem 10-ciu lat bliskiej, przedsiębiorczej współpracy pomiędzy Play i 3S.
- Cieszymy się na współpracę z 3S, która zapewni natychmiastową możliwość podłączenia istniejących i planowanych stacji bazowych PLAY do sieci światłowodowej 3S. Akwizycja 3S wspiera rozwój najwyższej jakości sieci pod przyszły wzrost transmisji danych w standardzie 5G i odpowie na rosnące wymagania dotyczące jakości usług sieci komórkowej. Postępująca konsolidacja dostawców usług transmisji danych powoduje, że dzięki akwizycji 3S osiągniemy optymalizację kosztów eksploatacji sieci światłowodowej oraz synergie w obszarze data centre. Współpraca z 3S poszerzy ofertę Play dla klientów biznesowych oraz w zakresie usług hurtowych. W wyniku przejęcia, PLAY wzmacnia niezależność swojej sieci, nadal współpracując z operatorami kablowymi w Polsce - powiedział Jean Marc Harion, prezes zarządu PLAY.


3S jest właścicielem i operatorem sieci światłowodowej o długości ok. 3,8 tys. km oraz klastra data center w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Bytomiu. Firma świadczy kompleksowe usługi telekomunikacyjne, kolokacji oraz usług chmurowych dla ponad 2,8 tys. klientów biznesowych. 3S zatrudnia ok. 250 pracowników.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Moze w Play obsluga 3S sie poprawi bo jest obecnie na bardzo niskim poziomie. Od pol roku czekam na przylaczenie. Brak odpowiedzi na maile z pytaniem kiedy zostanie doprowadzony swiatlowod. Kiedy chodzilo o przedstawienie oferty to zalewali skrzynke z pytaniami czy sie juz zdecydowalismy. Po podpisaniu umowy odpowiedzi brak. Oczywiscie nie wystawiaja faktur bo nie rozpoczeli swiadczenia uslug.
 2  
To jak będą już mieli dostęp do sieci światłowodowej to ogłoszą 6G ready ? Morale w marketingu nie występują, a szkoda.
 2  
@PTK ogłoszą, że mają 5G Ultra
 2  
Dzięki, ale zostaję w a2 mobile
 0  
mnie nie przekonała ich oferta, przeniosłam numery do a2 i pewnie dłuższą chwile z nimi zostane
 0