Łukasz Szewczyk26.06.2019 (10:09)5 komentarzy

Play inwestuje w światłowód i 5G. Operator przejmie grupę 3S

Spółka P4, operator sieci komórkowej Play, podpisał przedwstępną umowę zakupu akcji spółki 3S operatora sieci światłowodowej oraz klastra data centre.
Play inwestuje w światłowód i 5G. Operator przejmie grupę 3S
Transakcja wspiera realizację strategii Play skoncentrowanej na technologii mobilnej zakładającej rozwój efektywnej sieci bezprzewodowej o wysokiej przepływności. Podłączenie stacji bazowych (szczególnie w miastach) do sieci światłowodowej 3S zapewni poprawę jakości usług mobilnych 5G Ready a w przyszłości 5G, przy jednoczesnej kontroli kosztów transmisji i kolokacji. Akwizycja 3S pozwoli poszerzyć ofertę Play dla klientów biznesowych o usługi na sieci światłowodowej i data center, wykorzystując ogólnokrajową sieć sprzedaży i silną markę Play. Transakcja jest ukoronowaniem 10-ciu lat bliskiej, przedsiębiorczej współpracy pomiędzy Play i 3S.
- Cieszymy się na współpracę z 3S, która zapewni natychmiastową możliwość podłączenia istniejących i planowanych stacji bazowych PLAY do sieci światłowodowej 3S. Akwizycja 3S wspiera rozwój najwyższej jakości sieci pod przyszły wzrost transmisji danych w standardzie 5G i odpowie na rosnące wymagania dotyczące jakości usług sieci komórkowej. Postępująca konsolidacja dostawców usług transmisji danych powoduje, że dzięki akwizycji 3S osiągniemy optymalizację kosztów eksploatacji sieci światłowodowej oraz synergie w obszarze data centre. Współpraca z 3S poszerzy ofertę Play dla klientów biznesowych oraz w zakresie usług hurtowych. W wyniku przejęcia, PLAY wzmacnia niezależność swojej sieci, nadal współpracując z operatorami kablowymi w Polsce - powiedział Jean Marc Harion, prezes zarządu PLAY.


3S jest właścicielem i operatorem sieci światłowodowej o długości ok. 3,8 tys. km oraz klastra data center w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Bytomiu. Firma świadczy kompleksowe usługi telekomunikacyjne, kolokacji oraz usług chmurowych dla ponad 2,8 tys. klientów biznesowych. 3S zatrudnia ok. 250 pracowników.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Moze w Play obsluga 3S sie poprawi bo jest obecnie na bardzo niskim poziomie. Od pol roku czekam na przylaczenie. Brak odpowiedzi na maile z pytaniem kiedy zostanie doprowadzony swiatlowod. Kiedy chodzilo o przedstawienie oferty to zalewali skrzynke z pytaniami czy sie juz zdecydowalismy. Po podpisaniu umowy odpowiedzi brak. Oczywiscie nie wystawiaja faktur bo nie rozpoczeli swiadczenia uslug.
 2  
To jak będą już mieli dostęp do sieci światłowodowej to ogłoszą 6G ready ? Morale w marketingu nie występują, a szkoda.
 2  
@PTK ogłoszą, że mają 5G Ultra
 2  
Dzięki, ale zostaję w a2 mobile
 0  
mnie nie przekonała ich oferta, przeniosłam numery do a2 i pewnie dłuższą chwile z nimi zostane
 0