Łukasz Szewczyk03.08.2019 (11:53)7 komentarzy

Play wprowadza do oferty smartfon 5G

Play jako pierwszy operator w Polsce wprowadza do oferty smartfon 5G. W sprzedaży dostępny będzie Huawei Mate 20 X 5G obsługujący najnowszy standard przesyłu danych.
Huawei Mate 20 X 5G / Fot. materiały prasowe TVP
Huawei Mate 20 X 5G / Fot. materiały prasowe TVP
Do oferty komórkowej sieci Play trafił smartfon 5G - Huawei Mate 20 X 5G. Wprowadzenie telefonu 5G do oferty Play związane jest z dynamicznym rozwojem sieci. Nie tak dawno Play uruchomiło sieć 5G Ready, która umożliwia wyższą prędkość transmisji danych we własnej sieci. Obecnie operator przygotowuje się do komercyjnego uruchomienia usługi 5G. W tym celu prowadzi testy w Toruniu.
Huawei Mate 20 X 5G / Fot. materiały prasowe
Huawei Mate 20 X 5G / Fot. materiały prasowe
Smartfon Mate 20 X 5G wyposażono w trzy aparaty z optyką Leica. Główny obiektyw wyposażony został w matrycę 40MP, a dwa kolejne odpowiednio 20MP i 8MP. Ekran OLED 7,2" wyświetli najdrobniejsze szczegóły w obrazie, zaś nowoczesny, 8-rdzeniowy procesor Kirin 980 we współpracy AI pozwala korzystać z multimediów bez żadnej zadyszki. Procesor wspierany jest przez 8 GB RAM oraz 256 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o kartę SD o standardzie nano. Smartfon wyposażony jest w opcję szybkiego ładowania SuperCharge 40W, które dostarczy 70% pojemności baterii w 30 minut.

Smartfon będzie dostępny we wszystkich ofertach abonamentowych Play oraz w sprzedaży bez umowy. Zamówienia można składać w sklepie internetowym play.pl. Telefon można zamówić także w salonach Play, w tym przypadku, po zawarciu umowy w salonie, telefon zostanie przesłany na wskazany adres klienta z magazynu centralnego.

Komentarze (1 - 7 z 7)

po co, skoro w Polsce nie ma 5g?
 10  
Dobre, ha, ha, ha!!! To tak jakby nc+ lub cp wprowadzało na dniach tunery do odbioru 8k, a może i 16k ???
 6  
po co, skoro w Polsce nie ma 5g?
A po co Ci telewizor 4K jak aktualnie jest tylko 1 kanał, nie licząc Netflixa.
Po to że aktualnie jest kilka nadajników obsługujących tą sieć, za pół roku będzie kilkadziesiąt a za rok kilkaset (w dużych miastach).
Przecież telefonu nie kupuje się "na chwilę"....
 6  
Analny ma rację Po co telefon 5G w ofercie.
Ani jeden nadajnik w tej chwili ( nawet jeżeli jakiś działa nie jako testowy) nie należy do PLAY, a nawet jeśli za rok dwa będzie kilkaset nadajników to ten telefon patrząc jak technologia ( ekran, baterie, aparaty ) i możliwości telefonów idą do przodu to będzie przestarzały :). Teraz to dopiero PLAY będzie mógł bezkarnie kłamać że ma technologię 5G HA HA HA.
Ta sieć to jakieś nieporozumienie.
 12  
Zanim w Polsce będzie 5G to ten smartfon będzie już przestarzały.
 10  
do czasu postawienia tych nadajników, telefon ten będzie już popsuty
 6  
Spoko warszawka kupi
 4