Łukasz Szewczyk16.08.2019 (13:25)brak komentarzy

Motorola z ultraszerokokątną kamerą akcji wkracza na rynek

Na polskim rynku debiutuje smart fon Motorola One Action, który umożliwia filmowanie świata w ruchu i wyświetlanie nagrań na dużym ekranie.
Motorola One Action / Fot. materiały prasowe
Motorola One Action / Fot. materiały prasowe
Motorola one action to urządzenie z ultraszerokokątną kamerą akcji, która umożliwia nagrywanie wideo w orientacji poziomej, gdy telefon jest trzymany pionowo. Wyposażony w potrójny system aparatów smartfon dostarcza wysoką jakość filmów i zdjęć oraz wsparcie funkcji oferowanych przez sztuczną inteligencję (AI). Te wszystkie zarejestrowane chwile użytkownik może przeglądać na ekranie CinemaVision o proporcjach 21:9.
Nowa propozycja może okazać się ciekawa dla użytkowników, którzy spędzają czas aktywnie. Motorola one action ma potrójny system aparatów o kącie widzenia 117°, dzięki której można nagrywać wideo o czterokrotnie większej zawartości kadru. Zaawansowana funkcja stabilizacji obrazu zapewnia płynność filmu, dzięki której można zapomnieć o poruszonych nagraniach. Warto też wspomnieć o technologii Quad Pixel 2,0 µm, która czterokrotnie zwiększa światłoczułość, co sprawia, że filmy są ostrzejsze i jaśniejsze w każdej sytuacji.

Motorola One Action / Fot. materiały prasowe
Motorola One Action / Fot. materiały prasowe
Główny aparat 12 MP z autofocusem z detekcją fazy (PDAF) ustawia ostrość na obiekcie w mgnieniu oka. Piksele o wielkości 1,25 µm i przysłona f/1,8 gromadzą więcej światła, dzięki czemu zdjęcia są jaśniejsze. Wykrywający głębię aparat 5 MP ułatwia z kolei dodawanie do zdjęć naturalnego efektu rozmycia tła oraz dostosowywanie intensywności obszaru ostrości po zrobieniu zdjęcia. Efektem jest idealny portret. \

Nagrane wideo można wyświetlać na ekranie CinemaVision (21:9) Full HD+ o przekątnej 6,3 cala, sięgającym od krawędzi do krawędzi telefonu i oferującym kinowe wrażenia. Zyskują na tym także ulubione filmy, które nareszcie można oglądać w oryginalnym ultrapanoramicznym formacie na godnym ich ekranie. Obrazu o proporcjach 21:9 na wyświetlaczu motorola one action nie trzeba tak często przewijać jak w innych telefonach, a sam ekran można wygodnie obsługiwać jedną ręką.

Motorola one action wyposażono w zaawansowane funkcje aparatu wspierane przez funkcje głębokiego uczenia się ośmiordzeniowego procesora. Pamięć wewnętrzna telefonu ma pojemność 128 GB, a dodatkowo można ją rozbudować przy użyciu karty microSD o pojemności 512 GB. Motorola oferuje pamięć Universal Flash Storage (UFS) umożliwiającą ultraszybkie działanie i komfortową wielozadaniową pracę.

Motorola One Action / Fot. materiały prasowe
Motorola One Action / Fot. materiały prasowe
Bateria o pojemności 3500 mAh wystarczy na dzień pracy po jednym naładowaniu. Można na przykład obejrzeć 11 godzin filmów, przelatując nad całym kontynentem i z powrotem, słuchać ulubionej playlisty przez 47 godzin albo po prostu cieszyć się spokojem, jaki zapewnia sześć i pół dnia czasu gotowości.

Motorola kontynuuje współpracę z Google. W ramach programu Android One użytkownicy mogą liczyć na comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń przez 3 lata, aktualny system i prosty w obsłudze interfejs.

Motorola one action będzie dostępna w Polsce od 16 sierpnia 2019 roku w cenie 1099 zł.