Łukasz Szewczyk06.09.2019 (11:08)2 komentarze

SoftPOS zmienia smartfony i tablety w zbliżeniowe terminale płatnicze

First Data należąca do Fiserv, światowego dostawcy technologicznych rozwiązań do płatności i usług finansowych, wspólnie z Visa oraz Samsung Electronics zaprezentowała Software Point of Sale (SoftPOS). Terminal płatniczy w aplikacji.
SoftPOS zmienia smartfony i tablety w zbliżeniowe terminale płatnicze
SoftPOS umożliwia przyjmowanie zbliżeniowych płatności na każdą kwotę na smartfonie lub tablecie Samsung w taki sam sposób jak na fizycznym terminalu płatniczym. Rozwiązanie nie wymaga już jednak żadnego dodatkowego urządzenia do autoryzacji płatności. SoftPOS, dzięki wykorzystaniu wbudowanej funkcjonalności NFC (near-field communication) smartfonów i tabletów, będzie przyjmował płatności zbliżeniowe kartami, smartfonami, zegarkami, biżuterią czy brelokami. Pilotaż SoftPOS-a wystartuje w Polsce przed końcem 2019 roku. W kolejnym etapie zostanie rozszerzony na rynki w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) i APAC (kraje Azji i Pacyfiku).
- Wkraczamy w nową erę płatności -erę mobilności. SoftPOS został zaprojektowany z myślą o zaspokajaniu obecnych i przyszłych potrzeb konsumentów i przedsiębiorców. Zmieni sposób, w jaki ludzie dokonują codziennych płatności, ułatwiając wygodne, szybkie i bezpieczne przetwarzanie transakcji zbliżeniowych na urządzeniach mobilnych - powiedział John Gibbons, Executive Vice President and Head of EMEA, Fiserv.

-Wprowadzenie tego rodzaju rozwiązania jest możliwe wyłącznie w kraju, w którym płatności zbliżeniowe cieszą się dużą popularnością, a Polska znajduje się pod tym względem w światowej czołówce. Dzięki SoftPOS płatności zbliżeniowe staną się bardziej dostępne w jeszcze większej liczbie krajowych punktów sprzedaży. Dadzą konsumentom możliwość dokonywania szybkich, wygodnych i bezpiecznych płatności zbliżeniowych za pośrednictwem karty, smartfona lub zegarka. Wprowadzenie tej technologii w Polsce pomoże nam szybko zwiększyć poziom akceptacji płatności kartą i płatności cyfrowych - nawet wśród mikroprzedsiębiorców, z których wciąż duża część przyjmuje wyłącznie gotówkę - wyjaśnia Katarzyna Zubrzycka, Head of Merchant Sales & Acquirer, Central Eastern Europe, Visa.

- Dzięki SoftPOS realizujemy naszą wizję tworzenia lepszego świata pełnego bogatszych doświadczeń cyfrowych, możliwych za sprawą wykorzystania innowacyjnych technologii i produktów. Dziś umożliwiamy dostęp do nowego rozwiązania, które znacznie ułatwi życie przedsiębiorcom. Dzięki platformie bezpieczeństwa Samsung Knox klienci zyskają pewność, że ich bezgotówkowe płatności będą jeszcze bezpieczniejsze - zaznaczył HS Myung, VP, Global Mobile B2B Team, Head of EU/CIS, North/Latin America, Global Channel Sales, Samsung Electronics.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Super rozwiązanie! Ja tam mam SoftPOS od PeP od kilku miesięcy, spoko działa w taksi. Jedno urządzenie i jedziesz a nie tablet telefon jeden drugi terminal...
 1  
Ale za nim to zrobi się powszechne, to minie sporo czasu. Widziałem info na temat wyników bezgotówkowej Polski. Spodziewalibyście się, że pojawi się tyle nowych terminali? A jednak – pojawiły się.
 0