Łukasz Szewczyk06.09.2019 (12:00)1 komentarz

LG zaprezentował flagowy smartfon G8X z ulepszonym ekranem dodatkowym

LG Electronics zaprezentował nowy smartfon z serii G, model LG G8X ThinQ oraz udoskonalony dodatkowy ekran LG Dual Screen.
LG G8X ThinQ / Fot. LG
LG G8X ThinQ / Fot. LG
Firma LG zaprezentowała nową wersję LG Dual Screen wprowadzając kilka udoskonaleń, takich jak zewnętrzny wyświetlacz o przekątnej 2,1 cala. Poręczny wyświetlacz pozwala na sprawdzanie aktualnej godziny, daty, stanu naładowania baterii, powiadomień oraz innych użytecznych informacji bez konieczności otwierania Dual Screen. Pierwsza generacja LG Dual Screen miała z góry zaprojektowane dwa możliwe kąty otwarcia, natomiast nowy ekran Dual Screen jest wyposażony w zawiasy o kącie obrotu 360 stopni, które umożliwiają ustawianie wyświetlacza w dowolnym położeniu - tak jak w laptopie.
Najnowszy smartfon LG z serii G oraz LG Dual Screen wyposażone są w takie same ekrany, wykonane w technologii OLED. Ponadto, zintegrowany z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych pozwala na odblokowywanie smartfona nawet wtedy, gdy Dual Screen jest całkowicie odchylony. Automatyczna regulacja jasności wyświetlacza smartfona nie jest niczym nowym, jednak w smartfonie G8X ThinQ czujnik oświetlania zewnętrznego wykorzystywany jest również do regulowania kontrastu, tak aby zapewnić dobrą widoczność detali i zmniejszyć zmęczenie wzroku. Obiektyw przedniego aparatu umieszczono w dyskretnym wcięciu w kształcie kropli, dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni korzystać z dużej powierzchni 6,4-calowego wyświetlacza FullVision.

LG G8X ThinQ / Fot. LG
LG G8X ThinQ / Fot. LG
Przedni aparat o rozdzielczości 32 MP wyposażono w matrycę, w której pojedynczy piksel ma wielkość 1,6μm i pod względem jakości zdjęć dorównuje tylnym aparatom smartfona. Ponadto, funkcja Reflector Mode umożliwia regulowanie barwy oświetlania do upodobań lub nastroju użytkownika, pozwalając na wykonywanie wyraźniejszych i ostrzejszych zdjęć selfie nawet w ciemności. Nowy smartfon LG jest też wyposażony w funkcję AI Action Shot, która wykrywa i kompensuje ruch fotografowanego obiektu ustawiając czas migawki 1/480 s, by uzyskać wyraźne zdjęcia obiektu znajdującego się w ruchu. Tym samym sprawdza się na przykład podczas fotografowania bawiących się dzieci lub zwierząt domowych. Funkcja zdjęć poklatkowych 4K Time Lapse umożliwia tworzenie artystycznych filmów w rozdzielczości 4K, natomiast stabilizacja obrazu LG Steady Cam pozwala na nagrywanie filmów w profesjonalnym stylu.

Nowy LG G8X ThinQ posiada dwa głośniki o mocy 1,2 W które odtwarzają mocny, zrównoważony dźwięk stereofoniczny, natomiast 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad dostrojony przez firmę Meridian Audio sprawia, że pod względem jakości dźwięku nowy smartfon LG nie ustępuje swoim poprzednikom. Ponadto, smartfon został wyposażony w mikrofon, który automatycznie włącza się podczas nagrywania filmów i rejestruje żywy dźwięk o bogatych detalach, pozwalając na tworzenie fascynujących nagrań ASMR.

LG G8X ThinQ / Fot. LG
LG G8X ThinQ / Fot. LG
Zmieniono sposób podłączania dodatkowego ekranu Dual Screen i zamiast styków Pogo Pin zastosowano złącze USB. Smartfon LG G8X ThinQ ma udoskonalony interfejs użytkownika z zakładkami, takimi jak Połączenia, Rejestry połączeń i Kontakty, przeniesionymi na dół ekranu, co pozwala na wygodniejsze obsługiwanie jedną dłonią.

Dodatkowy ekran LG Dual Screen jest wysoko ceniony za użyteczność i ogromne możliwości pracy wielozadaniowej. Poprzez strategiczną współpracę z partnerami oraz znaczące doskonalenie innowacji będziemy nadal rozbudowywać ekosystem dodatkowego ekranu LG Dual Screen, aby wzbogacać wrażenia użytkownika.

Nowy martfon LG G8X ThinQ oraz udoskonalony LG Dual Screen zostaną wprowadzone do sprzedaży w USA oraz innych kluczowych krajach w listopadzie 2019 roku.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Na innych stronach piszą, że ten smartfon ma kosztować na początku około 7 tys. PLN, więc klienteli raczej nie będzie a dużo.
 0