Łukasz Szewczyk12.09.2019 (12:19)3 komentarze

T‑Mobile rozpoczyna projekt całkowitej modernizacji sieci

T‑Mobile rozpoczyna kolejną inwestycję, w ramach której całkowicie zmodernizuje sieć radiową i przyspieszy maksymalną prędkość przesyłania danych do 700 Mb/s.
T-Mobile
- Choć już teraz przygotowujemy się do budowy sieci 5 generacji, to w sieci LTE przez kolejnych kilka lat transferowana będzie zdecydowana większość danych i obsługiwane będą połączenia głosowe. Dlatego w pierwszej kolejności konsekwentnie stawiamy na jakość usług dla klientów, którzy korzystają z naszej sieci już teraz - mówi Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T‑Mobile Polska.
Jeszcze we wrześniu rozpocznie się modernizacja 800 stacji bazowych w aglomeracji warszawskiej, w tym 400 należących do T‑Mobile. W ramach projektu wymieniona zostanie infrastruktura aktywna stacji bazowych. Wszystkie zmodernizowane stacje będą obsługiwały agregację 3 lub 4 pasm częstotliwości, technologię QAM256 oraz MIMO 4x4 dla częstotliwości 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz. Pozwoli to na zwiększenie realnych prędkości przesyłania danych, a ich nominalne wartości wrosną do blisko 600 Mbps w przypadku stacji z agregacją 3 pasm częstotliwości i nawet 700 Mbps w przypadku agregacji 4 pasm. Pierwsze zmodernizowane stacje będą działały w Warszawie już we wrześniu, natomiast zakończenie całego projektu planowane jest na grudzień 2019 roku.

- Prace na obszarze aglomeracji warszawskiej to pierwszy etap kompleksowego projektu modernizacji sieci jaki zamierzamy zrealizować w najbliższych miesiącach i latach. Zdecydowaliśmy się zacząć w aglomeracji warszawskiej, gdyż wybrane stacje odpowiadają za przenoszenie ok. 11% wszystkich danych w naszej sieci w skali kraju, a ich obciążenie w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosło o 160% - mówi Maierhofer.

Od 2 września 2019 roku T‑Mobile ponownie zwiększył pakiety danych w ofertach telefonicznych, oferując możliwość przesłania od 5 do 70 GB danych miesięcznie z pełną prędkością, a w ramach usługi SuperNet Video dostęp do serwisów video i streamingu muzyki nie zużywających pakietów danych.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Ale ja im i tak "dziękuję za współpracę" i po 20 latach przenoszę numery do Orange......bye, bye timobajl
 11  
t mobile to NONSENS- mam taryfe bez limitu i co mc. aby ją aktywować zmuszony jestem kontaktować sie z infolinią.
Na infolinii wszyscy Cie "zlewaja" że to twoja wina :(
jeszcze nigdy nie udało mi sie uzyskać pakietu w cenie opferowanej w reklamie ( np. pakiet bezpieczeństwa jest w standardzie itd. ) -
Lepiej zapłacić 10pln więcej u konkurencji niż męczyć sie z temobile.
T MOBILE TO NONSENS
 6  
Mam od czterech lat dwa abonamenty tel. i internet domowy bez limitu w T-mobile i jestem zadowolony . Cena podobna jak u konkurencji i zasięg podobnie.
 1