Łukasz Szewczyk20.09.2019 (17:41)brak komentarzy

AutoMapa udostępnia nowy AutoRadar

AutoMapa opublikowała nową wersję aplikacji przeznaczoną dla iPhone'ów i iPadów. Zawiera ona nową wersję AutoRadaru - zaawansowanego systemu do wymiany informacji o wszelkich zdarzeniach drogowych oraz rozbudowany mechanizm aktualizacji ograniczeń prędkości.
AutoMapa udostępnia nowy AutoRadar
Nowy AutoRadar, to świeży wygląd oraz nowe, rozbudowane kategorie zagrożeń drogowych najczęściej występujące na drogach. Kontrole prędkości, wypadki, kontrole Inspekcji Transportu Drogowego, nieoznakowane patrole, korki czy wszelkie zagrożenia - o tym wszystkim użytkownicy AutoMapy mogą się wzajemnie ostrzegać. Dodatkowo, każde zgłoszenie można doprecyzować w taki sposób, aby inni mieli jak najdokładniejszą informację, na jaki obiekt mogą natrafić i miejscu, w którym się znajduje.
Zmiany objęły również mechanizm przekazywania informacji o nieoznakowanych patrolach. Oprócz ostrzeżenia o pojeździe użytkownicy AutoMapy zobaczą również markę pojazdu, kierunek, z którego pochodzi zgłoszenie oraz odległość od miejsca, gdzie patrol został zauważony.

AutoMapa iOS 7.8 to również rozbudowany mechanizm wymiany informacji o ograniczeniach prędkości. Wprowadzone w ostatniej aktualizacji narzędzie do aktualizacji znaków ograniczenia prędkości natychmiast zyskało dużą popularność szczególnie w miejscach, gdzie prowadzone są prace drogowe i ograniczenia prędkości zmieniają się bardzo dynamicznie.

Teraz, dzięki dostosowaniu prezentowanych ograniczeń do kategorii drogi użytkownik widzi wszystkie możliwe do wprowadzenia znaki drogowe bez potrzeby przełączania się pomiędzy ekranami, czy też wpisywania wartości ograniczenia z klawiatury.

Podobnie, jak w przypadku zgłoszeń z AutoRadaru - całą operację można wykonać przy pomocy jednego kliknięcia w ekran.


Najnowsza aktualizacja oznaczona numerem 7.8 dostępna jest w AppStore.