Łukasz Szewczyk23.10.2019 (10:57)5 komentarzy

Składany smartfon LG G8X ThinQ trafia do globalnej sprzedaży. W Polsce niebawem

Ruszyła światowa sprzedaż LG G8X ThinQ z LG Dual Screen, czyli połączenia smartfona z topową specyfikacją z dodatkowym, odłączanym ekranem OLED. Jak zapowiada producent, w Polsce smartfon zadebiutuje już niebawem.
LG G8X ThinQ / Fot. LG
LG G8X ThinQ / Fot. LG
LG G8X ThinQ będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych od 1 listopada 2019 roku, a następnie w ciągu najbliższych kilku tygodni pojawi się na kluczowych rynkach na całym świecie, takich jak Brazylia, Japonia, Niemcy, Meksyk, Hiszpania, Turcja i Polska.
LG G8X ThinQ / Fot. LG
LG G8X ThinQ / Fot. LG
Wysyłanie wiadomości do przyjaciela podczas oglądania filmu, serialu czy meczu, porównywanie ofert podczas zakupów online, czy też pisanie maili przeglądając jednocześnie prezentację - wszystko to można w wykonać z pomocą drugiego ekranu. LG daje konsumentom możliwość i wolność wyboru podłączenia drugiego ekranu.

Dzięki zawiasowi, który otwiera się w zakresie 360° można dostosować smartfon precyzyjnie do swoich potrzeb. Otwarcie pod kątem 120° sprawdzi się w przypadku gier mobilnych. Do prac biurowych i korzystania z LG G8X jak z mini laptopa najlepsze jest pochylenie drugiego wyświetlacza o 140°. Całkowicie płasko rozłożone dwa ekrany do przeglądania stron internetowych to 180°, a wygięcie drugiego ekranu o 270° sprawdzi się na przykład podczas równoczesnego wyświetlania kuchennego przepisu i bajki dla dziecka. Oczywiście drugi ekran można odgiąć o 360° i korzystać z urządzenia jak z klasycznego smartfona.

LG G8X ThinQ / Fot. LG
LG G8X ThinQ / Fot. LG
Dla zwiększenia wygody użytkowania, LG Dual Screen został wyposażony w mały wyświetlacz z przodu obudowy, umożliwiający sprawdzenie w szybki sposób statusu powiadomień, stopnia naładowania baterii czy aktualnej godziny.

Miłośnicy gier mobilnych docenią nową funkcjonalność gamingową w postaci LG Game Pad. Dzięki przeniesieniu sterowania całkowicie poza główny ekran, możliwe jest poświęcenie całego 6,4-calowego ekranu na rozgrywkę. Daje to uczucie całkowitej imersji i umożliwia uzyskanie przewagi nad graczami, którzy mają do dyspozycji tylko jeden ekran, a przyciski sterowania zasłaniają im część wyświetlacza. LG Game Pad działa nie tylko ze wszystkimi grami, które współpracują z kontrolerami Bluetooth, ale dzięki możliwości stworzenia spersonalizowanego pada możliwe jest dostosowanie sterowania w każdej grze mobilnej.

LG G8X ThinQ / Fot. LG
LG G8X ThinQ / Fot. LG
Najnowszy smartfon LG z serii G wyposażony jest w 6,4-calowy wyświetlacz OLED FullVision, przedni aparat o rozdzielczości 32 mpix oraz imponujące dwa główne aparaty z innowacyjnymi trybami foto i wideo. Pełni multimedialności LG G8X ThinQ dopełniają dwa zbalansowane głośniki stereo o mocy 1,2W oraz 32-bitowy przetwornik HiFi Quad DAC. Po raz pierwszy w smartfonie LG zastosowano czytnik linii papilarnych ukryty w ekranie. Całość zasila bateria o pojemności 4000 mAh, która z powodzeniem wystarczy na cały dzień korzystania ze smartfona.

Komentarze (1 - 5 z 5)

"Całość zasila bateria o pojemności 4000 mAh, która z powodzeniem wystarczy na cały dzień korzystania ze smartfona."

.... już się bałem, że starczy na pół dnia. Jest moc. :)
 2  
wszystko fajnie, ale ile kosztuje ten telefon?
 0  
Historia zatoczyła koło. Już były takie telefony. Nokia Communicator się nazywały. Wprawdzie miały 1 ekran, ale miały też normalną klawiaturę jaka wyświetlana jest teraz na ekranie,
 5  
Tylko czekać aż normalne klawiatury mechaniczne wrócą okrzyknięte wielką nowością.
 3  
Tylko czekać aż normalne klawiatury mechaniczne wrócą okrzyknięte wielką nowością.
Ciągle jest Blackberry
 2