Łukasz Szewczyk05.11.2019 (10:49)4 komentarze

Bezpłatna aplikacja Orange pomaga chronić smartfony

Aplikacja Orange Telefon pomaga zabezpieczać użytkowników usług mobilnych. Informuje m.in. o tym, czy dzwoniący do niego numer to telemarketer lub numer firmowy. Pozwala także zablokować numery przychodzące z wybranych krajów, zabezpieczając w ten sposób przed częstymi próbami wyłudzeń.
Orange Telefon to rozwiązanie oferujące wiele ciekawych funkcji związanych z bezpieczeństwem. Dzięki rekomendacjom zbieranym od użytkowników oraz bazie numerów aplikacja informuje, czy dzwoniący numer może pochodzić od telemarketera lub jest spamem. Orange Telefon identyfikuje także dzwoniące numery firmowe. Informuje użytkownika, czy wybrany numer to numer premium i czy połączenie z nim wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dzięki Orange Telefon można także zablokować połączenia przychodzące z konkretnych krajów. Dodatkowo, w roamingu aplikacja pokazuje listę numerów alarmowych w danym kraju, a w trakcie połączenia alarmowego wyświetla koordynaty GPS, które możemy łatwo podyktować służbom w razie wypadku.
Aplikacja zastępuje domyślnie zainstalowaną aplikację telefoniczną w urządzeniach z systemem Android. Ma wszystkie standardowe funkcjonalności, takie jak lista kontaktów, ulubione kontakty, rejestr połączeń itp. Została wyposażona w proste menu i dobrze radzi sobie z obsługą urządzeń dual SIM. Wszystkie funkcje są zebrane w jednym miejscu, co pozwala na łatwe skonfigurowanie książki telefonicznej według własnych preferencji.

Aplikacja Orange Telefon dostępna jest w sklepie Google Play (Android) oraz w App Store (iOS).

Komentarze (1 - 4 z 4)

Mam telefon z karta Orange. Nie podawałem go nigdzie. Mam pełno dziwnych polaczen przychodzacych. Mam tez inne karty (inni operatorzy) tam takich sytuacji nie ma. Dziwne. Orange chce chronić użytkowników a sam niewłaściwie dba o ochrone.
 5  
@Marekkkk
Faktycznie coś z tą siecią jest nie tak. Dwa miesiące temu przeniosłem do nich 3 nr i na dwóch nr miałem przypadki dziwnych telefonów w tym za granicy, ostatni przypadek miałem wczoraj.
Wcześniej u innego operatora nie zdarzyło mi się zauważyć takiego problemu.
 1  
no bo trzeba zadzwonić do orange i poblokować takie połączenia, inni operatorzy zapewne to poblokowali od razu bez wiedzy użytkowników a orange działa zgodnmie z prawem i trzeba samemu to poblokować
 0  
@Marekkkkk czesto dzwonia z pierdolami do ludzi ktorzy sa zalogowani do danego nadajnika.
 0