Łukasz Szewczyk26.11.2019 (9:50)8 komentarzy

Już pół miliona klientów Orange Polska korzysta ze światłowodu

Najwięcej użytkowników światłowodu Orange mieszka w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie i Łodzi. Korzysta z niego ponad połowa znajdujących się w zasięgu mieszkańców Podkowy Leśnej, co trzeci mieszkający w zasięgu Orange Światłowodu w Milanówku oraz co czwarty w Zakopanem. Wykorzystanie sieci światłowodowej Orange w skali kraju zwiększyło się do 12,5 proc.
Światłowdów Orange
- Widzimy, że Polacy coraz chętniej wybierają superszybki internet. Potwierdza to ponad 500 tysięcy użytkowników Orange Światłowodu. Wystarczy spojrzeć na tempo, w jakim ta usługa zdobywała klientów: pierwsze sto tysięcy użytkowników zdobyliśmy po dwóch latach od uruchomienia oferty, a ostatnie w zaledwie 7 miesięcy - powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska. - Od 2015 roku zainwestowaliśmy w rozwój sieci światłowodowej ponad 3 mld zł. Dziś z usługi może korzystać ponad 4 mln, czyli blisko 30% wszystkich domów i mieszkań w Polsce. Chcemy, aby do końca przyszłego roku co najmniej 5 mln gospodarstw domowych było w zasięgu - dodał.
Dzięki prowadzonym od 5 lat inwestycjom dostęp do sieci światłowodowej Orange ma już ponad 4 mln gospodarstw domowych i firm w 142 miastach, w tym 400 tys. domów jednorodzinnych. W ponad 70 miastach zasięgiem sieci światłowodowej objętych jest ponad połowa gospodarstw domowych.

Prócz inwestycji własnych Orange Polska wykorzystuje sieci światłowodowe innych operatorów oraz bierze udział w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa. Od początku trwania POPC w zasięgu światłowodu znalazło się 37 tys. domów i firm, głównie w obszarach tzw. białych plam.

Komentarze (1 - 8 z 8)

Fajnie ale szkoda ze sa jeszcze takie miejsca i budynki gdzie go nie ma sa tylko studzienki i tyle
 1  
W dużych miastach jeszcze nie ma i pewnie długo nie będzie a co dopiero małe miasteczka i mniejsze miejscowości.
 0  
W dużych miastach jeszcze nie ma i pewnie długo nie będzie a co dopiero małe miasteczka i mniejsze miejscowości.
" Dziś z usługi może korzystać ponad 4 mln, czyli blisko 30% wszystkich domów i mieszkań w Polsce.
Chcemy, aby do końca przyszłego roku co najmniej 5 mln gospodarstw domowych było w zasięgu - dodał. "
 1  
współczuję ludziom, którzy nie mają dostępu do UPC i muszą korzystać np. z takiego Orange.
Lesbija Horhes Colmenares 27.11.2019 (21:39:28)
 0  
A ja jestem w UPC i bardzo żałuję, że nie mogę być w Orange bo w moim bloku nie ma okablowania Orange. Mój znajomy przeszedł do Orange i ma za 80 zł wszystko łącznie z Canal+ i Polsat Sport Premium. Ja za internet i TV płacę w UPC 135 zł. Złodziejstwo. I jeszcze do mnie wydzwaniają naganiacze z UPC ale oczywiście nie odbieram telefonu.
 5  
U mnie od 3 lat leczą kable i nic MPK podłączone a reszta leży i maja gdzieś te osoby co chcą podłączyć
 2  
Chwalą się, że co czwarty z Zakopanem? Biją się głównie o bloki, gdzie i tak jest już UPC. Mam obok studzienkę, z której już 2 lata temu mieli mnie niby podłączać, dzwonili, przysłali nawet konkretną ofertę i do tej pory nic, cisza.
 3  
nie złodziejstwo a frajerstwo płacić tyle za TV z NETem w UPC.
I tyle w temacie.
Lesbija Horhes Colmenares 3.12.2019 (20:21:22)
 1