Łukasz Szewczyk12.12.2019 (16:31)brak komentarzy

Cztery aparaty, pojemna bateria. Samsung zaprezentował Galaxy A71 i A51

Cztery aparaty, wyświetlacz Infinity-O i pojemna bateria - to główne cechy debiutujących właśnie na rynku smartfonów Galaxy A71 i Galaxy A51.
Samsung Electronics zaprezentował nowe smartfony z serii Galaxy A. Nowe urządzenia oferują m.in. długo działającą baterię, inteligentniejszy aparat, który zarejestruje otaczający świat tak, jak widzi go ludzkie oko, oraz wyświetlacz Infinity-O, zapewniający wrażenia wizualne pozbawione elementów rozpraszających uwagę.
Galaxy A71 / fot. Samsung
Galaxy A71 / fot. Samsung
Smartfony oferują zestaw czterech obiektywów: główny, ultraszerokokątny, makro oraz głębi. Aparat główny, z matrycą 64 MP w przypadku Galaxy A71 i 48 MP w przypadku Galaxy A51, uchwyci obrazy, zarówno w dzień, jak i w nocy. Aparat ultraszerokokątny oferuje obiektyw o kącie widzenia wynoszącym 123o, zapewniając tym samym widzenie peryferyjne identyczne jak to, jakim dysponuje ludzkie oko. A jeśli kadr tego wymaga, funkcja inteligentnego przejścia rekomenduje ujęcie szerokokątne i automatycznie sama je aktywuje. Obiektyw makro perfekcyjnie wyostrza fotografowane obiekty, umożliwiając uchwycenie najdrobniejszych detali. Natomiast obiektyw głębi pozwala wyodrębnić pierwszy kadr od tła przy pomocy efektów Live Focus.

Funkcja Super Steady umożliwia rejestrowanie płynnego wideo bez efektu drżącej ręki. Usuwa ona drgania kamery niezależnie od tego, czy użytkownik nagrywa poruszający się obiekt, czy sam jest w ruchu. Nawet jeśli nagranie tworzone jest podczas biegu, marszu, czy w pogoni za domowym czworonogiem, Super Steady umożliwi idealnie uchwycenie chwili.

Galaxy A51 / fot. Samsung
Galaxy A51 / fot. Samsung
Zarówno Galaxy A71, jak i Galaxy A51 wyposażone zostały w wyświetlacz Super AMOLED Infinity-O 6,7" lub 6,5". Wyświetlacz obu modeli doskonale sprawdzi się w przypadku mobilnej rozrywki, oglądania filmów, czy gier.

Urządzenia wyposażono w pojemną baterię o pojemności odpowiednio 4500 mAh i 4000 mAh, która pozwala korzystać z telefonu przez cały dzień. Nowe urządzenia to także obsługa szybkiego ładowania 25 W lub 15 W.

Nowe Galaxy A71 i Galaxy A51 oferują także dostęp do ekosystemu Samsung obejmującego inteligentne aplikacje i usługi. Urządzenia są też chronione przy pomocy Samsung Knox - kompleksowej platformy bezpieczeństwa, stworzonej przez firmę Samsung.

Na chwilę obecną nie jest znana data premieru smartfonów na polskim rynku.